Odessas ja Harkivis hukkusid Vene õhurünnakus inimesed | Välismaa

2290593hd9dat24

Tere tulemast Eestisse! Viimaste uudiste kohaselt on Odessas ja Harkivis toimunud Vene õhurünnakud, mis on nõudnud mitmete inimeste elusid. See traagiline sündmus on raputanud kogu maailma ning toonud muret ka meie riigi elanikele. Meie südamed lähevad nende lähedastele ja me rõhutame solidaarsust kõigi nende inimestega, kes on selle tragöödia tagajärgedega silmitsi seisnud. Oleme ükskõik millised väljakutsed meie ees seisavad, seisame üheskoos nende inimeste toetuseks. Loodame, et sellised õuduslikud sündmused ei kordu kunagi.

Vene relvajõudude öösel korraldatud õhurünnakus Odessale ja Harkivi oblasti ühele asulale sai surma vähemalt kaks ning haavata vähemalt seitse inimest.

Iraani päritolu kamikaze-droonide Shaheed rünnakus varises Odessas kokku osa kortermajast: hukkus üks ja sai vigastada seitse inimest. Rusude all võib veel inimesi olla, teatas Odessa linnapea Gennadi Trukhanov sotsiaalmeediakanalis Telegram.

“Järjekordne terrorirünnak rahulikult magavale linnale. Tihedalt asustatud piirkond. Olukord siin on lihtsalt kohutav. Kohapeal töötavad päästjad, munitsipaal- ja päästeteenistused. Rususid koristatakse,” kirjutas Trukhanov.

Linnapea sõnul oli hukkunu noor mees.

Vene droonirünnakus Harkivi oblastile hukkus samuti üks inimene, teatasid kohalikud võimud laupäeval.

76-aastane mees suri oma maja rusude all pärast seda, kui Vene droon tabas tema kodu Harkivi oblasti Kupjanski rajoonis kohaliku aja järgi kella 12.10 paiku. Piirkonnapolitsei teatas ka kohalikule meediale, et lähedalasuvast majast evakueeriti vanem naine.

Harkivi oblasti kuberner Oleh Sõniehubov teatas täna reede, et droonirünnak Harkivile hävitas neli autot ja purustas vähemalt kümnes elumajas aknaid. Linnas hukkunutest teatatud ei ole.

Venemaa piiri läheduse tõttu on Harkivi oblasti elanikke alates täismahulisest invasioonist peaaegu iga päev rünnatud. Ukraina valitsuse andmetel on Harkivis alates 24. veebruarist 2022 hävinud üle 20 000 hoone.

Loe rohkem:  Sõja 864. päev: Eesti antud Mistralid jõudsid Ukrainasse | Välismaa

Kahetsusega peame teatama, et Odessas ja Harkivis toimunud Vene õhurünnakud on nõudnud paljude inimeste elusid. See on traagiline sündmus, mis ei tohiks kunagi juhtuda. Meie sügav kaastunne ja mõtted on ohvrite peredega sel raskel ajal. Sellised rünnakud on vastuvõetamatud ja vajavad rahvusvahelist hukkamõistu. Oluline on, et rahu ja stabiilsus taastatakse nendes linnades ning seevastu tuleb jätkata rahumeelsete läbirääkimiste pidamist konfliktide lahendamiseks. Ohvrite mälestust tuleb austada ja nende perekondi toetada sel raskel ajal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga