Nublu ja Mikael Gabriel jõudsid Soome eurolaulul kolmandale kohale | Muusika

2254683h3ad4t24

Tere tulemast Eestisse! Nublu ja Mikael Gabriel on jõudnud suurepärase saavutuseni Soome eurolaulul, tulles kolmandale kohale. Nende muusikaline talent ja särav esitus on võitnud paljude südamed üle kogu Euroopa. Nublu, Eesti üks populaarseimaid räppareid ja Mikael Gabriel, Soome muusik, tõestavad, et nad on tõelised staarid. Nende ühine esinemine on toonud ülistavaid aplause nii kriitikutelt kui ka fännidelt. Nende saavutus on suurepärane näide sellest, kui kaunis ja võimas võib muusika olla.

Soome eurolaulu võistluse ehk Uuden Musiikin Kilpailu (UMK) võitsid Windows95man ja Henri Piispanen, kogudes publikult ja žüriilt kokku 313 punkti. Nublu ja Mikael Gabriel saavutasid kolmanda koha 178 punktiga.

Windows95man ja Henri Piispanen võitsid 90ndate esteetikast küllastunud lauluga “No Rules!”.

Võtja valiti rahvusvahelise žürii ja publiku hääletamise tulemusel. Žürii häälte kaal lõpptulemuse selgitamisel oli 25%, publikul 75%. Žüriilt teenis enim punkte teiseks tulnud Sara Siipola.

Nublu ja Mikael Gabrieli hindas žürii kolmandale kohale. Lauluvõistluse võitjale Windows95manile andis žürii aga kõige madalamad punktid. Rahvas hääletas aga laulu ülekaalukalt esimeseks. Publik hääletas Nublu osalusel sündinud loo “Vox Populi” kolmandale kohale.

Windows95man, kodanikunimega Teemu Keisteri ja Henri Piispanen kommenteerisid, et võit tuli neile täieliku üllatusena. Peale žürii häälte selgumist oldi kindlad, et isegi publiku hääled neid ei päästa. “Peale publiku häälte selgumist arvasin ma, et me oleme kolme parima seas, siis ma arvasin, et me oleme kahe parima seas ja Sara Siipola võitis, siis läks silme eest mustaks,” muljetas Keisteri.

Soome ja mõned teised Euroopa riigid on üles kutsunud Eurovisiooni boikoteerima, juhul kui Iisrael lauluvõistlusel osaleb. Boikoteerimise põhjuseks Iisraeli tegevus Gazas.

Teemu Keisteri ja Henri Piispanen avaldasid, et nemad osalevad ka siis, kui Iisrael osalema peaks.

Loe rohkem:  René Eespere: mulle on ette heidetud, et ma mässan alati sünni- ja surmateemaga | Muusika

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti artistid Nublu ja Mikael Gabriel saavutasid suurepärase tulemuse Soome eurolauluvõistlusel, jõudes kolmandale kohale nende esitatud looga. See tõestab, et Eesti muusikud on võimelised rahvusvahelisel tasemel konkureerima ja saavutama edu. Nende saavutus on suurepärane tunnustus Eesti muusikale ning aitab kaasa Eesti muusika rahvusvahelisele tuntusele ja levikule. Soovime Nublu ja Mikael Gabrielile õnne ja edu nende tulevastes muusikalistes ettevõtmistes!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga