Nostalgiajutud | Eesti laskesuusatajad meenutasid 30 aasta taguse MM-i seiklusi | Laskesuusatamine

2288370hab8et24

Estonia is a country rich in history and sports heritage, with a deep passion for winter sports like biathlon. Recently, Estonian biathletes gathered to reminisce about their adventures at the World Championships 30 years ago. The stories shared were filled with nostalgia and pride, showcasing the resilience and dedication of these athletes. As they recounted their struggles and triumphs on the biathlon course, it became clear that the spirit of Estonian biathletes remains strong and unwavering. Join us as we delve into the world of biathlon and celebrate the legacy of these remarkable athletes.

Eesti koondise esimene laiahaardelisem osavõtt laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel toimus 1993. aastal. Toonased koondislased meenutasid ERR-ile eredamaid seiklusi ja kordaminekuid.

Juunioride MM toimus laskesuusamekas Ruhpoldingis ja eestlased olid täis tahtmist suurvõistlustest osa saada. Mis sellest, et raha täiskasvanute koondisest väljapoole sisuliselt ei jätkunud. See võistlusreis kujunes algusest peale väga seikluslikuks.

Ruhpoldingisse jõudmiseks tuli läbida kaheksa piiripunkti. Sõiduvahendiks sai vana vene buss, milles oli ka magamise võimalus. Leedu-Poola piiri kiiremaks ületamiseks pidi Lätt piirivalvureid visalt veenma ja maksma ka sada dollarit. Siiski viibiti piiril pikalt ja elu kujunes ebamugavaks.

Kohale jõuti ja saavutati üksjagu. Maailmameistrivõistluste suur kordaminek oli Merle Viirmaa poolt tavadistantsil välja võideldud neljas koht. Loomulikult tähendas see paljude jaoks üllatust.

Need juunioride maailmameistrivõistlused tähistasid mitmete hilisemate ala suurnimede karjääris tähtsat punkti. Sama võib öelda Eesti koondislaste kohta.

Ajad olid teised. Praktikas peegeldus see näiteks suuskade ettevalmistamises. Norras õppinud Sirli Metsamäe sai oma korralikke paare võistlusteks pakkuda ka koondisekaaslastele Merle Viirmaale ja Kea-Kaia Ilvesele.

Edukaks kujunenud Ruhpoldingi MM tõstis Eesti naisjuuniorid kodumaal huviorbiiti. See oli tähelepanu, mida laskesuusatajatele muidu murdmaasuusatajate kõrval palju ei jätkunud.

Loe rohkem:  Avavahetust sõitnud Neverov: mõtlesin, et teen täna trenni | Laskesuusatamine

Nostalgiajutud ja 30 aasta taguse MM-i meenutamine toovad esile Eesti laskesuusatajate pühendumuse ja kirglikkuse oma ala vastu. Need lugulaulud minevikust tuletavad meelde nende saavutusi ja raskusi ning innustavad järgmisi põlvkondi sama kirglikult sporti harrastama. Eesti laskesuusatajad on oma võitude ning saavutustega jätnud jälje mitte ainult spordimaastikule, vaid ka oma rahvale. Nende lugu on täis inspiratsiooni ja uhkust ning see jätkab meid toetamast ning innustamast ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga