Kohutavalt alustanud Norra teatenelik võttis siiski võidu | Laskesuusatamine

2300403h5abct24

Eesti laskesuusatamise fännidel oli viimane võistluspäev põnevat tegevust pakkuda, kui Norra teatenelik võttis võidu pärast keerulisi algushetki. Eestis kihav põnevus ja ootusärevus täitis õhku, kui Norra laskesuusatajad näitasid võrratut meeskonnatööd ja võitsid lõpuks võistluse. Eesti publik tõusis püsti, et tunnustada võitjaid ja jagada kummardusi oma lemmikmeeskonnale. See oli võistlus, mis jääb kindlasti kauaks meelde kõigile laskesuusatamise austajatele siinseis Eesti radadel.

Laskesuusatamise MK-sarja etapil USA-s Soldier Hollow’s võitis hooaja viimase meeste teatesõidu Norra koondis (3+5; 1:13.12,3). Eesti nelik kordas hooaja parimat tulemust, saavutades 12. koha (1+15; +4.26,0).

Esimene vahetus algas norralase Sturla Holm Lägreidi vedamisel, kes tabas lamadestiirus kõik märgid ühtegi varupadrunit kasutamata, kuid püstitiirus oli lugu sootuks teine. Lägreid jättis kolm märki üles ja pidi sama mitmele trahviringile minema. Raskesse seisu sattunud norrakad tassis hädast välja järgmisena rajale tulnud Tarjei Bö, kes kasutas kahe tiiru peale ühte varupadrunit ja andis vahetuse üle vennale Johannes Thingnesele teisel kohal.

Noorem Bö läbis mõlemad tiirud eksimusteta ning kasvatas edumaa lähimate jälitajate Itaalia ja Saksamaa ees enam kui pooleminutiliseks. Ankrumees Vetle Sjaastad Christiansen ei andnud vendade Böde välja võideldud edumaad käest ja tõi Norra võidukalt finišisse.

Teisena ületas finišijoone Itaalia (0+8; +26,5) ja kolmandana Saksamaa (0+8; +27,3). USA pakkus kodupublikule hooaja vägevaima etteaste, lõpetades neljandana (1+9; +1.30,0). Vähem kui kahe minutiga kaotas võitjale veel Rootsi (1+9; +1.46,5). 

Eesti nelik koosseisus Jakob Kulbin, Rene Zahkna, Kristo Siimer ja Raido Ränkel kordas hooaja parimat tulemust, saavutades 12. koha (+4.26,0). Eestlased kasutasid võistluse käigus 15 varupadrunit ja ankrumees Ränkel käis ka ühel trahviringil. 

Hooaja kokkuvõttes võttis teatesõitude arvestuses kindla võidu Norra 450 punktiga. Teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Saksamaa (330 p) ja Itaalia (290 p). Esikolmikust jäi esimesena välja Prantsusmaa (270 p). Eesti kogus 107 punkti ja platseerus 23 meeskonna konkurentsis 19. kohale.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Mis kohaga Eesti meesjuuniorid sprindis lõpetavad? | Laskesuusatamine

Enne võistlust:

Põhja-Ameerikas toimusid laskesuusatamise MK-etapid viimati hooajal 2018/19, kui toona sõideti esmalt Canmore’is ja seejärel Soldier Hollow’s. Viie aasta tagune võistluskalender oli selline, et kolm nädalat pärast USA etappi toimusid Östersundis maailmameistrivõistlused, mille järel lõppes hooaeg nädal hiljem Oslos.

Soldier Hollow’s tõusevad sportlased rajal ligi 1800 meetri kõrgusele merepinnast. “Olud on praegu siin päris jamad. Oleme kõrgel mägedes, päike on väga intensiivne. Kolm treeningpäeva on kõigile olnud kohutavalt rasked, suusk ei libise, lumi on väga vesine, kops on lihtsalt kõigil koos. Kõigil on võrdselt raske,” selgitas Eesti koondislane Rene Zahkna ERR-ile. “Praegu pole soolatud ka, võistlustel seda juba tehakse, muidu on ebareaalselt ebaühtlased olud. Kõik, kes on varem siin käinud, oskavad öelda, et siin ongi üks kõige raskemaid radu. Kui alguses üle paned, ei taastu mitte kuidagi ära. Siinne etapp andestab rohkem neile, kes ei lase võib-olla nii hästi,” lisas ta.

Avavõistluseks on meeste 4×7,5 km teatesõit, kus koosseisus Jakob Kulbin, Rene Zahkna, Kristo Siimer ja Raido Ränkel tuleb rajale ka Eesti. Teatesõitu sõideti USA pinnal viimati kaheksa aastat tagasi, kui võisteldi Maine’is Presque Isle’is.

Kuigi Norra teatenelik alustas kohutavalt, suutsid nad laskesuusatamise võistlusel ikkagi võidule jõuda. Nende visadus ja meeskonnatöö tõid neile edu ka rasketes olukordades. See näitab, kui oluline on mitte alla anda ja uskuda enda võimetesse. Norra meeskond näitas taas, et nad on tugevad ja suudavad võidelda lõpuni välja. Nende võit on suurepärane näide sellest, kuidas püsivus ja sihikindlus võivad viia suurele edu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga