Tere tulemast Eesti uudistesse! Viimane Norstati küsitlus on tekitanud elevust, kuna Isamaa toetus on jõudnud rekordkõrgele tasemele. See on pannud poliitikuid ja kodanikke arutlema selle üle, mida see võib tähendada tulevaste valimiste jaoks. Kas Isamaa suudab säilitada oma populaarsuse või on see mööduv trend? Uuringu tulemused on tekitanud palju spekulatsioone ja pole kahtlust, et see teema jääb Eesti poliitika keskmesse lähiajal.
Uuringufirma Norstat iganädalase küsitluse tulemuste põhjal tõusis Isamaa toetus 27,5 protsendini, Eesti 200 toetus langes valimiskünnisele.
Viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 27,5 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,6 protsenti ja Reformierakonda 17,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Sotsiaaldemokraatide toetus tõusis 17 protsendi peale. Keskerakonna toetus on 10,4 protsenti. Eesti 200 toetus langes viie protsendi peale.
Liidrikohal oleva Isamaa edu teisel kohal oleva EKRE ees on 8,9 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev Reformierakond jääb EKRE-st 1,3 protsendipunkti kaugusele.
Sotsiaaldemokraatide toetus on tõusis nädalaga 0,3 protsendipunkti. SDE toetus on tõusnud viie nädalaga 6,1 protsendipunkti võrra.
SDE toetus kõrgeimal tasemel alatest 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas.
Koalitsioonierakondi toetab kokku 39,3 protsenti ning opositsioonierakondi 56,5 protsenti vastajatest.
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.
Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 15. jaanuarist 9. veebruarini.
Kombineeritud reitingu puhul kujuneb valimiks 4000 ning sellisel juhul ei ületa maksimaalne statistiline viga 1,55 protsenti.
Eesti Isamaa partei toetus on tõusnud Norstati küsitluse kohaselt rekordkõrgele tasemele. See näitab, et partei poliitilised sõnumid ja tegevused on leidnud heakskiitu Eesti elanike hulgas. Isamaa on suutnud siduda enda külge üha rohkem toetajaid ja see annab neile tugeva positsiooni Eesti poliitilises maastikus. See tulemus innustab neid jätkama oma poliitiliste eesmärkide elluviimist ning võitlust Eesti rahva huvide eest.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus