Norstat: Keskerakond kaotas toetust, sotside langus peatus | Eesti

2311941h2054t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaste küsitluste tulemused näitavad, et Keskerakonna toetus on langenud, samal ajal kui sotside langus on peatunud. Norstati uuringud peegeldavad Eesti poliitilist maastikku ning pakuvad põnevat ülevaadet erakondade populaarsusest ja toetusest. Kas Keskerakonna madalseis on ajutine või näitab suuremat trendi? Mis on sotside languse taga? Liituge meiega, et saada põhjalikumat ülevaadet Eesti poliitikast ja selle arengutest.

Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstati viimase nädala küsitluse põhjal on populaarseim erakond jätkuvalt Isamaa. Sotsiaaldemokraatliku erakonna neli nädalat kestnud langus on praeguseks peatunud, Keskerakonna toetus kukkus nädalaga ühe protsendipunkti võrra.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 29 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 19 protsenti ja Reformierakonda 17,2 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Kolme kõige populaarsema erakonna toetusprotsentides viimastel nädalatel suuri muutusi ei ole toimunud. Liidrikohal oleva Isamaa edu teisel kohal oleva EKRE ees on 10 protsendipunkti. Kolmandal kohal olev Reformierakond jääb EKRE-st 1,8 protsendipunkti kaugusele.

Esikolmikule järgnevad SDE (13,4 protsenti), Keskerakond (10,9 protsenti) ning Eesti 200 (6 protsenti).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 36,6 protsenti ning opositsioonierakondi 58,9 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. veebruarist 18. märtsini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Tulemuste esitamisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele, mis tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest, millest on erakondade suhtelise toetuse arvutamisel välja arvatud erakondliku eelistuseta valijad. Maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest.

Praeguses küsitluses olid suurimaks grupiks Isamaa toetajad (29 protsenti) ning sellisel juhul on veamäär +/-1,66 protsenti. Teiste erakondade reitingute puhul on veamäär väiksem, näiteks Eesti 200 puhul +/-0,87 protsenti.

Keskerakond losing support while the decline of the Social Democrats has stabilized demonstrates the shifting political landscape in Estonia. With the upcoming elections, it is clear that voters are reevaluating their choices and looking for alternative options. It is crucial for political parties to address the concerns and needs of the people in order to regain or maintain their support. The results of this survey highlight the need for parties to adapt to the changing tides of public opinion and demonstrate their ability to lead effectively.

Loe rohkem:  Euroopa Liidu asjade komisjon läheb peaaegu avalikuks | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga