Norrat esindab Eurovisioonil folkrokki viljelev Gåte | Eurovisioon

2250564hf3bct24

Tere tulemast Eestisse! Oleme põnevil jagada uudist, et sel aastal esindab Eurovisiooni folkroki bänd Gåte Norrast. Nende võimas muusika ja originaalsed esitused on võitnud paljude südamed üle maailma. Gåte on tuntud oma energiliste esinemiste ja traditsiooniliste muusikainstrumentide kasutamise poolest, mis toovad esile Põhjamaade kultuuri ja pärandi. Me ei jõua ära oodata, millise elava etenduse nad meile toovad. Olge valmis kogema midagi ainulaadset ja külastage Eurovisiooni etendust, et saada osa sellest maagilisest muusikalisest seiklusest!

Norrat sõidab mais Malmösse Eurovisioonile esindama folkrokki viljelev ansambel Gåte looga “Ulveham”.

Norra kohaliku lauluvõistluse finaali jõudis kolmest eelvoorust üheksa artisti. Kuigi žürii lemmikuks osutus 2019. aastal Norrat Eurovisioonil esindanud Keiino, võitis võistluse televaatajate lemmik Gåte, edestades Keiinot kuue punktiga.

2000. aastal asutatud bänd on välja andnud viis albumit, mida on müüdud enam kui 100 000 ekseplari. Wiwibloggsile antud intervjuus selgitas ansambel, et nende võistluslugu “Ulveham” on keskaegne ballaad, mis räägib noorest neiust, kelle kuri kasuema hundiks muudab.

Eurovisiooni esimene poolfinaal leiab aset 7. mail, teine poolfinaal 9. mail ning finaal toimub 11. mail.

Lõpuks võime öelda, et norra bänd Gåte esindab Eurovisioonil folkrokki žanri uhkusega. Nende ainulaadne stiil ja energiline esitus kindlasti meelitab paljusid muusikasõpru Eestist ja üle kogu Euroopa. Eestis on alati olnud suur austus folkmuusika vastu ning Gåte esinemine Eurovisioonil on suurepärane võimalus tutvustada seda žanrit ka laiemale auditooriumile. Olgu nad edukad või mitte, nende osalus kindlasti rikastab Eurovisiooni kogemust ja pakub midagi uut nii Eestis kui ka kogu Euroopas.

Loe rohkem:  Eesti esineb Eurovisiooni teises poolfinaalis | Eurovisioon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga