Norra naiste madalseisus vaadatakse taas Björgeni ja Johaugi suunas | Suusatamine

2247048h7e6et24

Tere tulemast Eesti! Norra naiste suusatamismaailmas tuntud staarid Marit Björgen ja Therese Johaug on taas tulivees, pakkudes oma fännidele põnevaid võistlusi. Nende tagasitulek on kogu spordimaailma tähelepanu keskpunktis ning paljud ootavad huviga, kuidas nad uutel võistlustel hakkama saavad. Eesti suusasõpradel on kindlasti põhjust jälgida, kuidas nende lemmikud konkurentsis hakkama saavad ning see teeb suusatamise veelgi kaasahaaravamaks. Koos Björgeni ja Johaugi kordaminekutega on suusatamine uuesti esikohal ning lubab põnevaid võistlusi ja emotsionaalseid hetki.

Norra naiste murdmaasuusatamises veel lähiminevikus suuri tegusid teinud Marit Björgen ja Therese Johaug on avaldanud valmisolekut koondist soovi korral aidata.

Murdmaasuusatamise naiste maailma karika sarjas kuulub hetkel tosina parema hulka vaid üks norralanna – kaheksandal kohal asuv Heidi Weng. Seis on tavatult tagasihoidlik, eriti kõrvutades meestega, kes on hõivanud kuuest kõrgemast positsioonist viis.

Norra suusaliit pole aga pöördunud kummagi suure tähe poole ettepanekuga treeneriks hakata ja see on tekitanud riigi suusaavalikkuses natuke nõutust. Björgeni sõnul kaaluks ta pakkumise korral treeneritööd.

“Teisalt võtab selle palju aega, sest tõelise oskusteabe edastamiseks – et olla tõeliselt abiks -, pead sa väga palju koos tiimiga koos olema,” sõnas kaheksakordne olümpiavõitja väljaande VG vahendusel, aga jättis siiski otsad lahti. “Kui mulle tehtaks pakkumine, kaaluksin seda tõsiselt.”

“Ma olen üllatunud, et Maritit pole kutsutud,” täiendas Johaug NRK-le. “Ta on ajalooline olümpiasportlane ja selleks on oma põhjus. Ta oli suusatama loodud ja tal oleks palju kogemusi, mida tiimiga jagada.”

“Mina ei ole saanud pakkumist liituda ja aidata,” jätkas Johaug. [Suusatreener] Sjur Ole [Svarstad] helistas mulle eelmisel aastal enne MM-i ja uuris, kuidas ma treenisin enne võistlusi kõrgmäestikus. See on niiöelda ainus jutt.”

Loe rohkem:  Noorte olümpial kümnendaks sõitnud Kivil: siit on hea edasi minna | Suusatamine

Johaug kaaluks samuti omapoolset panustamist. “See oleks tippsportlase kogemus,” sõnas ta. “See võib olla ükskõik mis alates treeningust kuni tehnikani, kuidas töötada tiimis nii, et kõigi potentsiaal välja tuua.”

Norra murdmaasuusatamise koondise koordinaator Ulf Morten Aune sõnul aga taustal töö tegelikult käib. Nii Björgen kui ka Johaug olevat kursis suusaliidu murdmaasuusatamise komisjoni plaanidega ja nendega võetakse uuesti ühendust hooaja lõppedes.

“Mitmetel rahvuskoondise sportlastel on nendega endiselt suhted. Kontakteerume nendega, et edasist arutada. See juhtub kohe pärast seda, kui hooaeg on läbi,” rääkis ta NRK-le ja lisas, et seis Johaugiga on lahtisem.

“Ta ei ole veel välistanud oma tagasitulekut sportlasena. Igal juhul tahame olla Theresega tulevikus dialoogis.”

Kokkuvõttes võib öelda, et Norra naiste suusatamismaailmas on taas suur lootus, kui vaadata Björgeni ja Johaugi suunas. Nende edukas naasmine võistlusareenile annab lootust kogu Norra naiste suusatamise tuleviku suhtes. Samuti inspireerib see noori sportlasi ja näitab, et isegi pärast raskusi on võimalik tagasi tulla ja saavutada suuri asju. Björgeni ja Johaugi naasmine on suureks motivatsiooniallikaks kõigile suusasõpradele nii Norras kui ka kogu maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga