Eesti kettasportlased võitsid Euroopas medaleid | Teised alad

2246808h4251t24

Tere tulemast, spordisõbrad! Eesti kettaheitjad on end Euroopa staadionitel jälle tõestanud, võites mitmeid medaleid. Nende tugevad esinemised teistes aladel on tõestuseks nende järjepidevast pühendumusest ja treeningust. Eesti sportlased on näidanud maailmale, et nad on võimelised võistlema kõrgel tasemel ja võitma rahvusvahelisel areenil. Nende kire ja pühendumuse tulemused on silmapaistvad ning insipreerivad meid kõiki oma unistuste poole püüdlema. Oleme uhked meie sportlaste üle ning ootame põnevusega, mida nad tulevikus saavutavad.

Eelmise nädala lõpus Taanis toimunud ultimate frisbee klubide Euroopa meistrivõistlustel tuli Tartu segavõistkondade konkurentsis hõbedale ja Saku pronksile.

Teel finaalis sai Tartu Ultimate tiim jagu Prantsusmaa, Norra, Suurbritannia, Saksamaa ja Slovakkia võistkondadest. Finaalis Suurbritannia tiimi vastu tuli tunnistada vastaste nappi 17:14 paremust.

“Finaaliga kulmineerus mitmete kuude pikkune intensiivne ja tihe ettevalmistusperiood,” lausus Tartu võistkonna liider Jakob Tamm.

“Olen väga uhke kõigi tiimikaaslaste üle, kes päevatöö ning pereelu kõrvalt olid valmis tohutult aega ja energiat panustama. Finaalis jäime kahjuks alla kogenumale ja väga tugevale Suurbritannia võistkonnale, kuid suutsime anda neile kõva lahingu.”

2246808h4251t24

Pronksimängu pääsenud Ultimate Saku alistas teel sinna Soome, Rootsi, Suurbritannia ja Prantsusmaa võistkonnad. Pronksimäng kulges alguses tasavägiselt, kuid mängu keskel haaratud eduseisu enam käest ei antud ja Slovakkia võistkond alistati 14:10.

“Suures pildis jääme turniiriga rahule, kuna täitsime oma eesmärgi ja tulime medalile,” sõnas Saku treener Kristjan Loorits.

“Me oleme uhked selle üle, et suutsime pronksimänguks teha vajalikud muudatused mänguplaanis, mis viisid meid võiduni. Rõõmu teeb ka see, et meil on Eestis praegu kaks niivõrd tugevat võistkonda, kes on mõlemad võimelised Euroopas medalitele heitlema.”

Ultimate frisbee on võistkondlik spordiala, kus mänguvahendiks on küll palli asemel ketas, aga mängu dünaamika on sarnane palliga mängitavatele spordialadele (jalgpall, ameerika jalgpall). Spordiala harrastatakse discgolfist veidi erineva kettaga. Eesti Kettaspordi Liit on EOK liige.

Loe rohkem:  Tartus selgusid uuel olümpiaalal esmakordselt Eesti meistrid | Teised alad

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti kettasportlased on näidanud Euroopa tasemel väga head tulemust. Nende saavutused on näidanud Eesti spordi tugevust ja võimekust rahvusvahelisel areenil. Lisaks kettaheitele on ka teised spordialad toonud Eestile au ja medaleid Euroopa võistlustelt. See näitab, et Eestil on palju andekaid sportlasi erinevatel aladel, kes suudavad konkureerida ja võita maailmatasemel. Loodame, et tulevikus jätkavad Eesti sportlased oma võidukäiku ja toovad kodumaale veel rohkem medaleid ning rõõmu spordifännidele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga