Norra mehed võtsid MM-i jälitussõidus viisikvõidu, eestlased eksisid palju | Laskesuusatamine

2255022hc35ct24

Tere tulemast! Täna peame rääkima põnevat uudist laskesuusatamise maailmast – Norra mehed võitsid MM-i jälitussõidus viiekordse võidu, samal ajal kui eestlased tegid palju vigu. See on olnud suurepärane saavutus Norra meeskonnale ja pettumus Eesti jaoks. Laskesuusatamine on alati olnud põnev ja konkurentsitihe spordiala ning see võit kindlasti tõstab Norra meeste mainet. Kuid me ei tohi unustada, et eestlased on samuti väga tugevad suusatajad ja neil on kindlasti potentsiaali tulevikus võita suuri võistlusi.

Laskesuusatamise MM-il Nove Mestos jagasid Norra mehed pühapäeval jälitussõidus viis kõrgeimat kohta, maailmameistriks krooniti taaskord Johannes Thingnes Bö.

Vetle Sjaastad Christiansen ja vennad Böd alustasid viimases püstitiirus laskmist sisuliselt samal ajal, Tarjei Bö eksis koguni neli ning Christiansen kaks korda ning jälitussõidus tiitlit kaitsnud Johannes Thingnes Bö (1+2+0+0) sai rahulikult sõita oma 18. MM-kulla poole.

Viimase tiiruga tõusis hõbedale Sturla Holm Lägreid (2+0+0+0), kes kaotas Böle lõpuks 28,7 ning sprindis kolmas olnud Christiansen (0+0+1+2) sai sama koha ka jälitussõidus (+38,5).

Norra viisikvõidu vormistasid Johannes Dale-Skjevdal (0+0+3+0; +54,0) ning Tarjei Bö (0+0+0+4; +1.20,9), neile järgnesid rootslased Sebastian Samuelsson ja Martin Ponsiluoma. Võimsalt tõusid Endre Strömsheim ja Luki Hofer, norralane kerkis 20. kohalt kaheksandaks ning itaallane 18. positsioonilt üheksandaks. Nende järel oli kümnes Fabien Claude, kes läks rajale 26. mehena.

36. startinud Rene Zahkna (0+2+2+2) kaotas lõpuks 6.07 ja sai 40. koha, Raido Ränkel (0+3+4+3) kaotas lõpuks 8.20,4 ja lõpetas 53. kohal.

Enne võistlust:

Eestlastest lähevad rajale numbri all 36 startiv Rene Zahkna ning 51. rajale pääsev Raido Ränkel. Zahkna kaotas laupäevase sprindi võitnud Sturla Holm Lägreidile 2.53 ja Ränkel 3.27.

Loe rohkem:  Udam: pole kunagi nii kehvasti lasknud, aga kõige jaoks on esimene kord | Laskesuusatamine

Lägreid teenis laupäeval hooaja esimese võidu ja karjääri kuuenda MM-kulla, kui edestas koondisekaaslasi Johannes Thingnes Böd ja Vetle Sjaastad Christianseni vastavalt nelja ja 19 sekundiga.

Aasta tagasi Oberhofis peetud MM-il krooniti sel alal maailmameistriks Johannes Thingnes Bö. Teiseks tuli Lägreid ja kolmas oli rootslane Sebastian Samuelsson.

Kuigi eestlased eksisid palju, võib öelda, et Norra meeskond oli jälitussõidus ülekaalukas. Nende viisikvõit on muljetavaldav saavutus ja näitab nende meeskonnatöö tugevust. Eestlastele jääb aga kindlasti ruumi parandamiseks ja vigade vähendamiseks tulevikus. Laskesuusatamine on ala, kus iga viga võib osutuda saatuslikuks, seega on oluline pidevalt töötada tehniliste oskuste ja vormi parandamise nimel. Loodame, et järgmistel võistlustel suudavad eestlased näidata oma potentsiaali ja võidurõõmu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga