Norra mehed alustasid Holmenkollenis kolmikvõiduga | Laskesuusatamine

2290341h1358t24

Eestis on viimasel ajal palju kõneainet pakkunud Norra meeste muljetavaldav saavutus Holmenkolleni laskesuusatamise võistlustel, kus nad võitsid kolmikvõidu. See tõestab Norra tugevat positsiooni maailma laskesuusatamise areenil ning paneb kõik teised riigid neid jälgima. Holmenkolleni võistlus on alati olnud üks aasta tähtsamaid sündmusi, kus osalevad maailma parimad laskesuusatajad. Norra meeste domineerimine sel aastal on kindlasti tekitanud elevust ja imetlust nii spordifännide kui ka võistlejate seas üle kogu maailma.

Laskesuusatamise maailma karika etapil Holmenkollenis võitis meeste 20 km tavadistantsi norralane Sturla Holm Lägreid (0; 49.31,0), kes edestas 28,5 sekundiga ühe möödalasu teinud koondisekaaslast Tarjei Böd.

Kolmikvõidu kodupubliku ees kindlustas Vetle Sjaastad Christiansen (1; +1.05,6), kes edestas vaid 0,8 sekundiga prantslast Eric Perrot’d (1). Kuue hulka mahtusid ka Johannes Thingnes Bö (2; +1.14,9) ja lätlane Andrejs Rastorgujevs (1; +1.44,0).

Kahe esimese tiiru järel juhtis võistlust prantslane Emiline Jacquelin, kuid tegi kolmandas ja neljandas tiirus ühe möödalasu ning lõpetas üheksandana (2; +2.10,3). Tema ja esikuuiku vahele jäid veel Endre Strömsheim (Norra; 1; +1.51,6) ja Campbell Wright (USA; 1; +1.59,8).

Eestlastest oli 46. kohaga parim Kristo Siimer (3; +6.02,1), kes kolmanda tiiru järel hoidis 28. kohta, aga jättis viimases tiirus kaks märki üles. Raido Ränkel sai 68. (6; +8.21,7) ja Robert Heldna 87. koha (5; +1.22,2). Rene Zahkna ei startinud.

Enne võistlust:

Meeste tavadistants pidi reedel algama kell 16.30, aga Norra pealinnas valitsevad keerulised ilmastikutingimused. Nii lükati naiste tavadistants neljapäevalt reedele ning seejärel veel pool tundi edasi, mille tõttu nihkus ka meeste stardiaeg veerand tunni võrra.

Eestlasi on reedel 20 km distantsil rajal neli: Rene Zahkna stardinumbriks on 28, Kristo Siimeril 58, Raido Ränkelil 76 ja Robert Heldnal 84. Kokku läheb rajale 96 meest.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Eestlannad jätkavad laskesuusa MM-i, Tomingas esimesena rajal | Laskesuusatamine

Meeste MK-sarja on sel hooajal domineerinud norralased. Selle aastanumbri sees on nad individuaaldistantsidel võiduta jäänud vaid korra, kui aasta viiendal päeval sai Oberhofi sprindis esikoha Benedikt Doll, MK-etapivõidu on sel hooajal saanud kuus erinevat Norra meest, kes on kõik ka reedel stardis.

Norra meestele kuulub laskesuusatamise maailmas üks tugevamaid positsioone ning nende triumf Holmenkollenis kolmikvõiduga vaid kinnitab seda fakti. Nende võimsad esitused ja järjepidev edu näitavad nende suurt pühendumist ja talenti selles spordialas. Norra meeste domineerimine Holmenkollenis on tunnistus nende võimekusest ja võitlusvaimust ning see toob kindlasti rõõmu nende kodumaale. Jääme põnevusega ootama, milliseid imelisi saavutusi suudavad need mehed veel tulevikus korda saata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga