Noorte rütmimuusikafestival TUJA kuulutas välja artistid ja programmi | Tudengijazz

2248932hb024t24

Tere tulemast kõigile muusikasõpradele! Noorte rütmimuusikafestival TUJA on kuulutanud välja oma põneva artistide ja programmi, pakkudes kõigile muusikahuvilistele unustamatu elamuse. Tudengijazzi linnapealikud on kokku pannud võrratu koosseisu rütmimuusika artiste, kes toovad lavale mitmekülgse valiku muusikastiile ja žanre. Olgu sulle meeldib džäss, funk, hip-hop või elektrooniline muusika, siin on midagi kõigile. Tule ja lase end kaasa viia sellele noorte muusikute suurepärasele festivalile!

Noorte rütmimuusikafestival Tudengijazz (TUJA) kuulutas välja tänavu esinevad artistid ja programmi. Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas astub 5.–9. märtsini üles kokku kaheksa koosseisu ning muusikud nii Eestist kui välismaalt.

Sel aastal juba 42. korda toimuva TUJA muusikafestivali programmist leiab Araukaaria, Bianca & Aapo Ensemble, JazzPhonkers, moonbug, ZAVA, Liisi Oja trio, The Crosslegs ja SEPT. 

Artistid välja muusikaspetsialistidest koosnev žürii pimekuulamise teel. Sel korral kuulusid žüriisse Vaiko Eplik, Anett Tamm, Ingrid Rabi, Peedu Kass, Mattias Tirmaste, Eik Erik Sikk, Janno Trump ning Tuulikki Bartosik. “Äge on see, kui kuulad eesti bändi ja saad aru, et sa ei tea neid,” rääkis žüriiliige ja bassist Peedu Kass pärast pimekuulamist. “See on äge ja samas hirmutav ka – tahad minna ruttu koju harjutama või neid bände lähemalt avastama,” lisas ta.

TUJA programmijuhi Kaisa Potisepa sõnul toovad selle aasta koosseisud lavale värskust ning nii klassikalist kui modernset helikeelt. “Väljavalitud ansamblid esindavad kindlasti seda mõtteviisi, mis noortel muusikutel on – hinnatakse traditsioone, kuid tahetakse samas oma rada käia ja midagi uut proovida,” rääkis Potisepp. “Nii saabki laval näha näiteks kromaatilist kannelt tänapäevases võtmes või hoopis kahe generatsiooni muusikute koosloomist.”

Züriiliikme Anna-Sophia Sevagini sõnul on sümpaatne, et programmist leiab mitmeid bände, kus Eesti muusikud teevad koostööd välismaistega. “See näitab, et meie muusikud alustavad rahvusvahelist koostööd juba varakult ning piirid pole takistuseks ei geograafiliselt ega žanriliselt,” sõnas Sevagin. TUJA 2024 alustab 5. märtsil avajämmiga Tallinnas, Philly Joe’s jazziklubis

Loe rohkem:  JazzPhonkers: järgmisel aastal soovime esineda Jazzkaarel | Tudengijazz

Täpsema programmiga saab tutvuda TUJA kodulehel.

Kokkuvõttes on TUJA noorte rütmimuusikafestivalil esinejate ja programmi väljakuulutamine põnev uudis kõigile muusikasõpradele Eestis. Festival toob kokku mitmeid andekaid artiste erinevatest žanritest, pakkudes ainulaadset kogemust kõigile, kes armastavad muusikat ja head meelelahutust. Tudengijazz on kindlasti üritus, mida ei tasu maha magada ning mis pakub suurepärast võimalust nautida kvaliteetset rütmimuusikat ja tunda end osana elavast muusikasündmusest. See ootab ees ootanud festival on suurepärane võimalus nautida suurepäraseid esinemisi ning kogeda muusikaeel elamusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga