Noorsooteatris esietenduv Mari-Liis Lille lavastus julgustab küsima suuri küsimusi | Teater

2259291ha79ft24

Tallinna Noorsooteater on uhke esitledes esietendust Mari-Liis Lille lavastuses, mis kutsub publikut üles küsima olulisi küsimusi elu kohta. Lavastus käsitleb teemasid nagu identiteet, eneseotsingud ja suhted teistega. See on kaasahaarav ja provokatiivne lavastus, mis paneb vaatajad end peegeldama oma eluvalikute üle ning julgustab neid mõtlema sügavamalt nende enda ja ümbritseva maailma üle. See on kindlasti teatrikogemus, mida ei tasuks mööda lasta ning mis jääb publikul veel kauaks ajaks meelde.

Sel pühapäeval, 18. veebruaril jõuab Eesti Noorsooteatri väikeses saalis lavale Mari-Liis Lille uuslavastus “Tistou, roheliste sõrmedega poiss”, mis julgustab küsima suuri küsimusi, otsima oma annet ja säilitama elurõõmu ka rasketel hetkedel.

Prantsuse kirjaniku Maurice Druoni samanimelisel teosel põhinev “Tistou, roheliste sõrmedega poiss” on lugu lapsest, kes esitab küsimusi, mida täiskasvanud enam küsida ei oska või ei julge.

“See romaan on üks minu lapsepõlve lemmikraamatuid ja mäletan seda lumma, mida esmakordne lugemine tekitas – olin nii rõõmus, et Tistou esitas sarnaseid küsimusi, mis mul olid oma lühikese elu jooksul tekkinud, ja leidis neile isegi teataval määral vastuseid, et see maailm, kus Tistou toimetas, oli nii kurb ja helge ühekorraga, et raamatu lõpus oli suur saladus, mida mõistatasin päevi ja mingis mõttes mõistatan siiamaani,” rääkis lavastaja Mari-Liis Lill, kelle sõnul joonistub teoses veel ühe olulise teemana välja oma ande avastamine, sest loo nimitegelasel võime muuta ümbritsevat maailma oma sõrmede abil helgemaks, rohelisemaks ja ilusamaks. 

Kuigi Tistou anne on väljaspool füüsikalise maailma piire, on meil kõigil võimalik leida oma anne, mille abil maailma kasvõi natuke ilusamaks muuta, usuvad tegijad. “Keegi armastab joonistada, keegi laulda, keegi mängib pilli, keegi koob sokke, keegi kasvatab taimi, keegi pühib tänavaid. Täiskasvanutena saame toetada oma lapsi, et nad leiaksid üles selle, mis nende hinge rõõmustab ja mille kaudu nemad saavad seda maailma “õitsema panna”,” sõnas lavastaja.

Loe rohkem:  Kuressaare Teater otsib uut juhti | Teater

Tistou rollis astub üles EMTA lavakunstikooli 31. lennu üliõpilane Rasmus Vendel, teistes osades on Maria Ehrenberg, Anti Kobin, Lee Trei ja Taavi Tõnisson.

Maurice Druoni romaani on eesti keelde tõlkinud Helle Michelson ja dramatiseerinud Priit Põldma. Lavastuse kunstnik on Nele Sooväli, helilooja Markus Robam, valguskunstnik Priidu Adlas ja videokunstnik Taavi Varm.

Lavastus sobib vaatajale alates seitsmendast eluaastast.

Kokkuvõttes on Mari-Liis Lille lavastus Noorsooteatris julgustanud publikut küsima suuri küsimusi ja kahtlema tavapärastes arusaamades. Lavastuse sügavad karakterid ja keerulised teemad on pannud vaatajad kaasa mõtlema ning arutlema teatri mõju üle ühiskonnas. Lille julge lähenemine lavastusele on toonud kaasa positiivse vastukaja ning innustanud teatrisõpru avatuma meelega kunsti vastu. See lavastus on kindlasti avanud uusi perspektiive ja sügavamaid arusaamu nii teatri kui ka ühiskonna kohta tervikuna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga