Nelis-Naukas Differti olümpiapääsmest: iga lill õitseb omal ajal! | Vehklemine

2303574h4954t24

Tere tulemast Eesti, kus spordimaailmas on alati põnevus garanteeritud! Nelis-Naukas, see noor vehkleja, on tõestanud, et kõik tulised treeningud ja vaev tasuvad end ära. Tema võitlusvaim ning pühendumus on toonud talle eduka karjääri ning võimaluse võidelda olümpiamängudel. Just nagu lilleõis, mis õitseb omal ajal, on ka Nelis-Naukas leidnud õige hetke, et tõusta rahvusvahelisele võistlusareenile. Astuge sisse ja olge tunnistajaks tema võidukale teekonnale!

Esimese Eesti vehklejana Pariisi olümpiapääsme kindlustanud Nelli Differti treeneri Helen Nelis-Naukase sõnul võtab OM-pileti kindlustamine sportlaselt pingeid maha.

Differt teeb Pariisis 34-aastasena oma olümpiadebüüdi, sealjuures on ta oma karjääri parimasse hoogu tõusnud kahel viimasel aastal, kui MM-il saanud viienda ja EM-il kolmanda koha. “See on tahe, mis seal muud! Tahe saada olümpiamängudele. Me oleme täiustanud tehnikat, et suudaks nendele kõige kõvematele vastu hakata,” rääkis Nelis-Naukas ERR-ile.

Differt kaotas nädalavahetusel toimunud Budapesti GP-etapil kaheksandikfinaalis hiinlannale Yiwen Sunile. “Meil on praegu see probleem, et kui oleme madalama reitinguga vehkleja vastu, siis võidame ning kui on natuke kõrgema reitinguga vehkleja, siis oleme praegu kaotanud. Võib-olla on hea, et saime praegu asiaatidega harjutada, sest meil ei ole muidu nendega kuskil võimalik harjutada. Saime kogemusi, sest eurooplastega oleme küll ja küll harjutanud,” rääkis treener.

16 parema sekka pääsemisest aga piisas, et kindlustada koht Pariisi olümpiamängude individualturniiril. GP-etapi kokkuvõttes sai Differti üheksanda koha. Eesti epeenaiskonnal on samuti säilinud võimalus OM-ile jõuda, selleks tuleb järgmise nädala lõpus Hiinas toimuv MK-etapp võita.

“Ausalt öeldes tuli see mulle ootamatult, arvasin, et see saab Hiinas selgeks,” tunnistas Nelis-Naukas. “Pinged võttis see maha, saad ikkagi rahulikumalt valmistuda. Võistkonnaga on ka võimalik ju saada, parem oleks olümpial kaks starti saada. Võistkonnapinge jääb, aga individuaalpinge on parem: rahu on majas, saame keskenduda, kuidas olümpial vehklema tuleb hakata. Võistlusi on tegelikult veel palju, üritame seal maailmareitingut tõsta.”

Loe rohkem:  Vehklemisliidu peasekretär: epeenaiskonnal jäi üks aasta puudu | Vehklemine

“Nagu öeldakse: iga lill õitseb omal ajal! Nüüd on lihtsalt Nelli kord. Mäletan, et keegi ütles mulle mingi hetk, et tema tahab individuaalselt saada ja tema tahaks individuaalselt saada; ma ütlesin: ei, kõik on käinud, nüüd on meie kord!” lõpetas Nelis-Naukas.

Overall, the journey to qualify for the Olympics is a challenging and unpredictable one, as shown by the story of Nelis-Naukas Differti. Despite facing setbacks and doubts, Differti persevered and proved that success comes in its own time. Just like every flower blooms at its own pace, each athlete has their own path to success. The sport of fencing requires dedication, skill, and perseverance, and Differti’s story serves as inspiration for aspiring athletes in Estonia and around the world. In the end, the message is clear – trust the process, stay committed, and success will come when the time is right.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga