Kunstnik joonistab terviseraja puudele sõjaärevuse peletamiseks loomapilte | Eesti

2303529h59c4t24

Eesti kunstnik on võtnud endale missiooni tuua rahu ja rõõmu terviserajale, loobudes tavapärastest lõuenditest ning asendades need hoopis puudega. Tema loodud imelised loomapildid on mõeldud sõjaärevuse peletamiseks ning loovad kõigile rajal liikujatele rahustava ja lõõgastava atmosfääri. Kunstniku looming on saanud suureks hittiks nii kohalike kui ka turistide seas, kes kõik hindavad tema ainulaadset visiooni ja võimet tuua kunst looduseilma. Tule avasta ja naudi seda visuaalset imet Eesti kaunil terviserajal!

Kehra terviseradadel jalutades on võimalik metsatukas näha puudele joonistatud linnu- ja loomapilte. Värvilised joonistused on tundmatuks jääda sooviva kunstniku kätetöö, kes üritas nii peletada sõjaärevust.

Puujoonistused avastasid Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) looduskaitseosakonna töötajad, kes vaatasid Kehra terviseradadel üle ohtlikke puid. Raiet ettevalmistades lähenes neile üks inimene, kes pika jutu järel tunnistas, et on piltide autor.

“Kui Ukrainas algas sõda, siis ta tundis küllaltki suurt masendust. Tuli siia metsa jalutama ja leidis ühe puu pealt pastakaga tehtud joonistuse ja sellest tekkiski tal mõte, et tegelikult võiks ka tema oma pingeid maandada joonistades. Ehk siis ta hakkaski valima surnud puid, millel on koor juba lahti, et teha siis neile mõned Eesti loomad või linnud,” rääkis RMK looduskaitsespetsialist Triin Leetmaa.

Aja jooksul on osa kaunistatud puid juba ise ümber kukkunud. RMK üritas võimaluse korral piltidega puud tüügastada nii, et kunstitööd jääksid alles.

Tasapisi joonistab kunstnik ka pilte juurde. Vahel parandab varasemaid töid, kui tundub, et kellegi saba sai liiga pikk või lühike. Oma isikut ta aga avalikustada ei soovi.

“Ta ei soovi suurt tähelepanu ja eks on nii neid, kes kiidavad, kui ka nii neid, kes laidavad. Austame inimese soovi,” ütles Leetmaa.

Loe rohkem:  Hiiumaale Kõpu poolsaarele on kavas ehitada õhuseireradar | Eesti

Ehk siis põhimõtteliselt on tegu Eesti Banksyga.

Kunstniku loominguline viis sõjaärevuse leevendamiseks loomapiltide abil terviseraja puudele on imeline näide kunsti teraapilisest jõust. Esmapilgul lihtne tegevus suudab tuua rõõmu ja rahu nii kunstnikule endale kui ka kõigile teistele, kes rajal jalutavad. See initsiatiiv toob kokku looduse ilu, kunsti ja heaolu ning toetab ka kogukonna vaimset tervist. Kunsti kasutamine eneseväljenduseks ja rõõmu leidmiseks on tähtis igas olukorras, eriti aga ajal, mil meil kõigil tuleb leida viise ärevusest vabanemiseks ja rahu leidmiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga