Neeme Väli: arutelu maavägede saatmisest Ukrainasse oli sõnum Venemaale | Välismaa

2224896heaabt24

Estonian military expert Neeme Väli has sparked a heated debate by discussing the possibility of sending ground troops to Ukraine. His controversial comments have sent a clear message to Russia and ignited conversations about Estonia’s role in the ongoing conflict. Väli’s insights into the situation in Ukraine and the potential repercussions of military intervention have raised important questions about Estonia’s foreign policy and its relationship with its powerful neighbor to the east. With tensions running high, Väli’s words have certainly left an impact on the country’s diplomatic landscape.

Esmaspäeval Pariisis toimunud Euroopa liidrite arutelu maavägede saatmisest Ukrainasse oli sõnum Venemaale, et Euroopa on valmis Ukrainasse panustama, ütles “Aktuaalses kaameras” kindralmajor reservis Neeme Väli.

Väli hinnangul on Euroopa riikidel võimalused Ukraina vabastamisel ka ise maavägedega kohal olla. “Võimalused kindlasti on olemas, küsimus on selles, mis asja mõte on. Täna on sõjategevus sealmaal, kus Euroopa poolt oodatakse abi pigem relvastuse ja varustuse näol. Inimjõudu on Ukrainal endal küllalt. Meenutagem kasvõi paari kuu tagust mobilisatsioonijuttu. Sellega pole ka veel jõutud finišijoonele. Täna ei ole küsimus selles, et sõdureid ei jätku, vaid vaja on rohkem varustust ja relvastust,” ütles Väli.

Väli sõnul on võimalik, et Ukraina tagalatesse saadetakse Euroopa riikide sõdureid. “Me ei saa tänasele teadmisele tuginedes välistada, et sellistlaadi tegevusi juba ei toimu. Vaadakem kasvõi seda, kui suures mahus on Ukrainasse viidud erinevat sõjavarustust erinevatest Euroopa riikidest. See on loogiline, et neil on vaja tehnilist abi nende seadmete hooldamisel ja remondil. Ja väljaõppeküsimus kahtlemata ka on aktuaalne. Ja seda võib teha mitte ainult väljaspool Ukrainat, vaid ka seespool,” sõnas Väli.

Loe rohkem:  Krasnodari krais põleb Rosnefti Tuapse naftarafineerimistehas | Välismaa

Väli sõnul distsiplineerib arutelu vägede saatmisest Ukrainasse ka Venemaad. “See sõnum ühtepidi oli eurooplastele hea, kes kipuvad selle sõjaga ära harjuma. Aga teistpidi see on kindlasti sõnum ka Venemaa suunas, et Euroopa on valmis Ukrainasse panustama ja abiga jätkama,” ütles Väli.

Kokkuvõttes võib öelda, et Neeme Väli seisukoht maavägede saatmisest Ukrainasse on selgelt suunatud Venemaa poole sõnumina. Tema hinnangul tuleb Euroopal ja NATO-l olla valmis reageerima Venemaa agressiivsetele tegevustele ning toetama Ukrainat selle raskes olukorras. Väli arutelu paneb kahtlemata rõhku vajadusele kaitsta rahvusvahelist õigust ja tagada stabiilsus regioonis. Lõppkokkuvõttes on oluline, et rahvusvaheline kogukond jälgiks ja reageeriks hoolikalt Venemaa tegevustele ning seisaks kindlalt demokraatlike väärtuste ja rahvusvahelise õiguse eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga