Navalnõi toetajad saatsid reedel opositsioonijuhi viimsele teele | Välismaa

2289549h75f0t24

Esmaspäeval saatis Navalnõi toetajate rongkäik reedel Moskva tänavatele tuhandeid inimesi, kes tundsid leina ja kurbust Venemaa opositsiooniliidri viimase tee lõpliku kokkupuutepungi esitamise mälestamiseks. Navalnõiks kutsutud endine advokaat oli tugev opositsioon Vladimir Putini presidendivalitsusele ning tema äkiline surm vallandas rahutused ja rahvusvahelise hukkamõistu. Koos tema toetajatega saatsid Navalnõi saatusele tema kõige lähedasemad ja Koduneturvalisuse ameti töötajad, kes pidid Petrovia otsuse kohaselt hängitama volituslikult.

Veel reede ennelõunal teatas Navalnõi meeskond, et Kreml pole andnud Navalnõi surnukeha sugulastele üle. Hiljem andsid võimud Navalnõi surnukeha omastele üle ja auto surnukehaga liikus kiriku suunas. Pärastlõunal maeti Navalnõi surnukeha Borissovo kalmistul Moskvas.

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš teatas, et Navalnõi sugulased jõudsid surnukuuri kella kümne paiku. Siis pidid võimud Navalnõi surnukeha üle andma, et opositsioonijuhi sugulased saaksid siis saata Aleksei Navalnõi viimsele teekonnale. Alguses ei andnudki võimud Navalnõi surnukeha üle.

Hiljem teatas siiski Jarmõš, et Navalnõi surnukeha anti omastele üle ja see viiakse matuseautoga kirikusse.

Jarmõš teatas juba kolmapäeval, et Navalnõi hüvastijätutseremoonia toimub reede pärastlõunal Moskva kaguosas asuvas kirikus. 

Kirik asub linnaosas, kus Navalnõi elas enne mürgitamist. Navalnõi liitlane teatas reede ennelõunal, et kiriku juurde on kogunenud üle tuhande inimese, vahendas Reuters. Navalnõi matustele tulid ka USA ja Prantsuse suursaadik Venemaal.

Kui surnukehaga kirst jõudis kohapeale, hakkasid kohalviibijad skandeerima loosungeid “Navalnõi!”, “Ei sõjale!”, “Putin on mõrtsukas!” ja “Venemaa saab vabaks!”.

Kella 13.20 paiku Eesti aja järgi algas kirikutalitus pärast seda, kui kirst Navalnõi surnukehaga viidi kiriku sisse. Talituses osalesid Navalnõi vanemad Anatoli Navalnõi ja Ljudmila Navalnaja.

Kella 13.50 paiku Eesti aja järgi lõppes talitus ning keha viidi tagasi autosse. Matmine leiab aset Borissovo kalmistul. Navalnõi liitlaste sõnul jõudis kirst kalmistule kell 14.05 Eesti aja järgi.

Loe rohkem:  Leedu võimud teostasid Stepukonise vahistamise järel läbiotsimisi | Välismaa

Veidi pärast kella 15.00 teatas Navalnõi liitlane Ivan Ždanov, et Navalnõi surnukeha maeti Borissovo kalmistul.

Navalny’s supporters bid a final farewell to the opposition leader on Friday, as his body was sent off for cremation. The outpouring of grief and solidarity from his supporters both in Estonia and around the world is a testament to the impact Navalny had as a prominent voice against corruption and injustice in Russia. His tragic death serves as a stark reminder of the dangers faced by those who dare to speak out against autocratic regimes. The fight for justice and democracy in Russia will continue, as Navalny’s legacy lives on in the hearts of his supporters.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga