Navalnõi toetajad saadavad reedel opositsioonijuhi viimsele teele | Välismaa

1709288834 2289399h328et24

Esmakordselt alates Venemaa opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi surmast teatasid tema toetajad Eestis reedel tema matustest Tallinna Demokraatliku Ühiskonna Instituudis. Navalnõi mälestamisel kogunesid nii eestlased kui ka venelased, et austada julget ja pühendunud aktivisti ning võidelda tema eest seisva võitluse eest. Kaugel üle mere, kuid südames lähedal, kummardavad need toetajad tema viimsele teele saatmisel, näidates solidaarsust ja toetust vabadusele ning õiglusele.

Veel reede ennelõunal teatas Navalnõi meeskond, et Kreml pole andnud Navalnõi surnukeha sugulastele üle. Hiljem andsid võimud Navalnõi surnukeha omastele üle ja auto surnukehaga liikus kiriku suunas.

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš teatas, et Navalnõi sugulased jõudsid surnukuuri kella kümne paiku. Siis pidid võimud Navalnõi surnukeha üle andma, et opositsioonijuhi sugulased saaksid siis saata Aleksei Navalnõi viimsele teekonnale. Alguses ei andnudki võimud Navalnõi surnukeha üle.

Hiljem teatas siiski Jarmõš, et Navalnõi surnukeha anti omastele üle ja see viiakse matuseautoga kirikusse.

Jarmõš teatas juba kolmapäeval, et Navalnõi hüvastijätutseremoonia toimub reede pärastlõunal Moskva kaguosas asuvas kirikus. 

Kirik asub linnaosas, kus Navalnõi elas enne mürgitamist. Navalnõi liitlane teatas reede ennelõunal, et kiriku juurde on kogunenud üle tuhande inimese, vahendas Reuters. 

Matmine peaks toimuma Borissovo kalmistul. 

Eesti on kurbusega saatnud Aleksei Navalnõi viimsele teele, toetades opositsioonijuhi julgust ja võitlust õigluse eest Venemaal. Reedel kogunesid inimesed üle maailma, sealhulgas Eestis, et tunnustada Navalnõi julgust ja vastu seista rõhumisele. Kuigi tema surm on suur kaotus demokraatiale ja inimõigustele, jäävad tema võitlus ja pühendumus elama. Navalnõi toetajad Eestis ja mujal jätkavad tema pärandi edasi kandmist ning seisavad vastu autoritaarsetele režiimidele. Tema mälestus elab igavesti ja tema võitlus innustab meid kõiki jätkama võitlust vabaduse eest.

Loe rohkem:  Joe Biden soovib tõsta maksud miljardäridele ja ettevõtetele | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga