Navalnõi matused toimuvad reedel Moskvas | Välismaa

2285604h28fct24

Reedel toimuvad Moskvas Alexei Navalnõi matustel, mis on saanud rahvusvahelise tähelepanu ja põhjustanud laialdasi proteste üle kogu maailma. Navalnõi surm on tekitanud palju küsimusi ja süüdistusi Kremlis ning tema matuste ootamine on täis pinget ja emotsioone. Eesti, nagu ka teised riigid, jälgib tähelepanelikult sündmusi Venemaal, näidates oma toetust Navalnõi perekonnale ja teda ümbritsevatele aktivistidele. Reedel saab Moskva olema täis kurbust ja tähtsaid sõnumeid.

Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš teatas sotsiaalmeedias, et hiljuti surnud opositsiooniliidri matused toimuvad reedel Moskvas.

Navalnõi hüvastijätutseremoonia toimub reede pärastlõunal Moskva kaguosas asuvas kirikus. Kirik asub linnaosas, kus Navalnõi elas enne mürgitamist, vahendas The Moscow Times.  

“Tulge varakult. Matmine toimub Borissovi kalmistul,” teatas Jarmõš, viidates samas linnaosas asuvale kalmistule. 

Navalnõi mürgitati 2020. aastal, seejärel viidi ta Berliinis asuvasse haiglasse. 2021. aasta alguses naasis ta Venemaale, seejärel vangistati ta poliitilistel põhjustel. 16. veebruaril teatasid Vene võimud Navalnõi surmast. 

Navalny’s funeral will take place on Friday in Moscow, marking the end of a turbulent period for both Russia and the international community. His death has sparked outrage and condemnation from around the world, as many believe he was targeted for his anti-corruption activism. The Russian government’s handling of Navalny’s case has only further strained relations with foreign nations. Despite this tragedy, Navalny’s legacy as a brave advocate for justice and democracy will continue to inspire others to fight for a better future.

Loe rohkem:  Liitlaste aitamise ja piirijulgeoleku eelnõud ei leia USA kongressis toetust | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga