Navalnaja ootab rahvusvaheliselt kogukonnalt Putini vastutusele võtmist | Välismaa

2261760hbaa6t24

Tere tulemast Eestisse! Navalnaja ootab rahvusvaheliselt kogukonnalt Putini vastutusele võtmist ja see on teema, mis on paljude inimeste südamepõhjas. Navalnaja vahistamine ja tema hiljutine näljastreik on tõstatanud palju küsimusi inimõiguste rikkumise kohta Venemaal. Kui soovime näha õiglust ja demokraatiat, peame tegutsema koos, et avaldada survet Putini režiimile. Selle olukorra mõistmine ja sellest rääkimine on oluline samm õigluse ja vabaduse poole mitte ainult Venemaal, vaid kogu maailmas.

Reedel suri Venemaa opositsioonijuht Aleksei Navalnõi ning tema lesk Julija Navalnaja ütles, et ootab rahvusvaheliselt kogukonnalt Vladimir Putini vastutusele võtmist.

Julija Navalnaja andis reedel Münchenis pressikonverentsi ning ütles, et Vene režiimi juht Vladimir Putin peab oma kuritegude eest vastutama.

Navalnõi lesk ütles, et Putin tuleb võtta isiklikult vastutusele nende jõleduste eest, mida ta on viimaste aastate jooksul riigis toime pannud. 

“Ma ei tea, kas ma peaksin seda kohutavat uudist uskuma või mitte. Me ei saa Putinit ja tema valitsust uskuda. Kui uudised minu mehe surmast paika peavad, peaksid Putin ja tema liitlased kandma isiklikku vastutust selle eest, mida nad Venemaaga teevad. Ma palun kõigil siinviibijatel ühineda ja aidata Vene režiimi karistada,” ütles Julija Navalnaja.

Kokkuvõttes, Navalnaja ootab rahvusvaheliselt kogukonnalt Putini vastutusele võtmist, kuid see väljakutse on keeruline ja täis poliitilisi riske. Kuigi rahvusvaheline kogukond on avaldanud toetust Navalnajale, on siiski küsimus, kas see toetus viib tegelike muutusteni Venemaa poliitilises maastikus. Samuti on oluline rõhutada, et Navalnaja juhtum rõhutab vajadust tugevdada poliitilist ja inimõiguste jälgimist Venemaal ning julgustada rahvusvahelist kogukonda surve avaldamiseks Putini režiimile.

Loe rohkem:  Huthi rakett tabas kaubalaeva Punasel merel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga