Napilt põhiturniirile pääsenud itaallane alistas Djokovici | Tennis

2303664h0efft24

Estonias on viimasel ajal räägitud ühest suurest üllatusest – napilt põhiturniirile pääsenud itaallane, kes suutis alistada maailma esireketi Novak Djokovici. See tennisemäng oli täis põnevust ja pinget ning tõestas, et spordis on alati võimalik saavutada üllatusvõite. Itaalia tennisisti saavutus pani kogu spordimaailma imestusest ohkama ning tema võit näitab, et tiitlivõitjate kaotamine on võimalik igal tasemel. See on kindlasti üks neist hetkedest, mis jääb tennisefännidele kauaks meelde.

Eesti aja järgi ööl vastu teisipäeva sündis kõrgeima taseme ATP tenniseturniiril tõeline üllatus, kui nn lucky loser’ina põhitabelisse pääsenud 20-aastane Luca Nardi (ATP 123.) lülitas konkurentsist maailma esireketi Novak Djokovici.

Nardi näitas oma taset juba avasetis, kui murdis seisult 2:2 serblase pallingu ning läks siis veel 4:2 juhtima. Itaallane hoidis seejärel esireketit vähemalt ühe geimi kaugusel ja vormistas 6:4 võidu. Djokovic vastas teises setis võimsalt, kui teenis 2:2 viigiseisult kolm järjestikust geimivõitu, realiseerides kolmanda setipalliga 6:3 võidu.

Otsustav sett algas sarnaselt eelmistele tasavägiselt ning mehed vahetasid itaallase juhtimisel geimivõitusid kuni seisuni 3:2, mil Nardi kolmandat korda Djokovici murdis ning siis 5:2 juhtima läks. Serblane võitis veel ühe geimi, aga 20-aastane Nardi realiseeris ässaga kokkuvõttes 6:4, 3:6, 6:3 võidu.

“Enne tänast ei teadnud mind keegi,” ütles oma iidoli alistanud itaallane pärast matši. “Ma ei tea, kuidas suutsin lõpus külma närvi säilitada. See on ime, sest ma olen 20-aastane kutt, maailmas sajas. Ma alistasin Novaki, see on hullumeelne.”

Kvalifikatsiooniturniiril lõppringi jõudnud, kuid seal belglase David Goffini (ATP 112.) paremust tunnistama pidanud Nardi pääses põhiturniirile, sest ta oli kõige kõrgema asetusega kaotaja, kui maailma 30. reket Tomas Etcheverry otsustas säärelihase vigastuse tõttu turniirist loobuda.

Loe rohkem:  Agressorriikide tennisistid lubatakse Pariisi olümpiamängudele | Tennis

Nüüd esimest korda karjääris edetabelis esisaja sisse kerkiv itaallane kohtub järgmisena ameeriklase Tommy Pauliga (ATP 17.), kes alistas prantslase Ugo Humbert’ (ATP 14.) 6:4, 6:4.

Maailma neljas reket Daniil Medvedev pälvis edasipääsu, kui alistas ameeriklase Sebastian Korda 6:4, 5:7, 6:3. Kaheksandikfinaalidesse jõudsid ka esikümnesse kuuluvad skandinaavlased Holger Rune (ATP 7.), kes alistas Lorenzo Musetti (ATP 26.) 6:2, 7:6 (5), ning Casper Ruud (ATP 9.), kes teenis Arthur Filsi (ATP 43.) vastu 6:2, 6:4 võidu.

Teises ringis suurepärase võidu saanud 37-aastane prantslane Gael Monfils (ATP 54.) jätkas oma võidukat teekonda, kui alistas kolmetunnise heitluse järel briti Cameron Norrie (ATP 28.) 6:7 (5), 7:6 (5), 6:3. Tihedal mängupäeval teenisid veel võidu Grigor Dimitrov (ATP 13.) ning Taylor Fritz (ATP 12.).

Itaalia tennisist, kes napilt põhiturniirile pääses, tõestas end oma võiduga Djokovici üle. See näitas, et ummikseisust välja murda on võimalik ja et pingutused tasuvad alati ära. Tennis on ettearvamatu spordiala, kus üllatusi võib alati juhtuda. Itaallase võit tõestas, et iga mängija, olenemata esialgsest seisust või reitingust, võib võita maailma tippmängijaid. See annab lootust ja motivatsiooni ka teistele noortele tennisistidele maailmas.