MM-pronksi pälvinud Grabe: see annab enesekindlust järgmisteks kordadeks | Snuuker ja piljard

2294547hbdf0t24

Eesti snuukris ja piljardis on üks noor talent teinud kõva tähelennu. 19-aastane Andres Grabe on viimastel võistlustel näidanud ennast tõeliseks oskustega mängijaks, kes on võitnud mitmeid tiitleid ja teeninud tunnustust oma mängustiili poolest. Tema hiljutine MM-pronks on vaid üks näide sellest, kui palju enesekindlust ja talenti tal on. Kas Grabe suudab jätkata oma võidukäiku ja tõusta tippu ka järgmistel turniiridel? Üks on kindel – ta on kindlasti mängija, keda tasub jälgida.

Piljardisportlane Denis Grabe tegi nädalavahetusel Las Vegases ajalugu, kui teenis esimese eestlasena täiskasvanute maailmameistrivõistlustelt individuaalse medali. 10-palli MM-il pronksi pälvinud Grabe ütles ERR-ile, et saavutus annab edaspidiseks enesekindlust.

“Kindlasti kergendus, on nähtud kõvasti vaeva selle nimel ja tahakski tänada kõiki, kes on mind sellel teel aidanud,” sõnas Eestisse naasnud Grabe ERR-ile. “Ja ma loodan, et see ei jää ainukeseks.”

Grabe kaotas oma esimese kohtumise, kuid võitis siis lausa kuus järjest, alistades veerandfinaalis maailma edetabelis neljandal real asetseva hispaanlase Francisco Sanchez Ruizi.

“Siit saab kindlasti edasi minna, aga selle tulemusega olen väga rahul. Suhteliselt maksimumilähedane tulemus, mis seekord MM-ilt sai tuua,” sõnas poolfinaalis jaapanlase Naoyuki Oi 3:2 paremust tunnistanud Grabe.

Grabest sai selle tulemusega esimene eestlane, kes võitnud täiskasvanute vanuseklassis piljardi MM-ilt individuaalse medali. Tiitlivõistluste medal on juba kaua sihikul olnud ning Grabe sõnul oli kogemusest seekord kasu.

“Kõik asjad, pisidetailid, peavad kokku klappima, see ilmselt tõigi. Kindlasti enda motivatsioon ja hea mäng. Ei andnud midagi kergelt vastastele, olin hästi tõsine ja üritasin lõpuni välja. Üldiselt suurturniiridel mulle on alati meeldinud mängida, ikkagi MM ja suured tulemused on kaalul,” ütles piljardisportlane. “See annab enesekindlust järgmisteks kordadeks ja kindlasti ka vastastele, et neil ei ole minuga mugav mängida.”

Loe rohkem:  Grabe alistas piljardi meistriliiga teise etapi finaalis Mägi | Snuuker ja piljard

Nüüd läheb Grabe aga kätt proovima hoopis snuukris, kui osaleb Bosnia ja Hertsegoviinas toimuvatel amatööride Euroopa meistrivõistlustel. “Lähen proovin ja vaatan, mis seal teha annab,” sõnas Grabe. “Lihtsalt natuke muutust ja tahan teada, kui kaugele ma võiksin seal jõuda.”

Pärast snuukrikatsetust jätkub aga piljardihooaeg ning Grabe osaleb mai alguses Suurbritannia lahtistel ja siis juuni alguses Saudi Araabias toimuvatel 9-palli maailmameistrivõistlustel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Marco Grabe võit MM-pronksi üle on suurepärane saavutus ning tagab talle kindlasti enesekindlust ja motivatsiooni järgmisteks võistlusteks snaikkeri ja piljardis. Tema pühendumine ja oskuslik mäng on aidanud tal jõuda sellisele tasemele ning tema jätkuv pühendumus ja treeningud annavad lootust veelgi suuremateks saavutusteks tulevikus. Oleme uhked, et Eestil on nii talentlik ja edukas mängija, kes esindab meid rahvusvahelisel tasemel nii vääriliselt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga