Mihkels: suurt ülesannet mul polnud, tõusud hakkasid üle jõu käima | Jalgrattasport

1917899h5525t24

Mihkels on noor ja lootustandev jalgrattur Eestist, kelle karjäär on tõusuteel. Ta pole kunagi endale seadnud suuri eesmärke ega unistanud suurtest võitudest, kuid ometi on ta suutnud ületada kõik takistused ja tõusud, mis tema teele on sattunud. Mihkels on tõestanud end nii rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasandil ning tema kirg ja pühendumus jalgrattasporti on eeskujuks paljudele noortele. Ta on tõestanud, et kui sulle antakse võimalus ja sa oled valmis pingutama, siis on võimalik saavutada suuri asju.

Prantsusmaal jätkunud Pariis – Nice’i velotuuri (UCI 2.UWT) neljandal, mägisel etapil (Chalon-sur-Saone – Mont Brouilly; 183 km) võidutses 24-aastane Colombia rattur Santiago Buitrago (Bahrain – Victorius; 4:25.52). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) lõpetas 104. kohal.

Viimased 1,3 kilomeetrit soolosõitu teinud Buitrago edestas mäe otsas lõppenud finišis austraallast Luke Plappi (Team Jayco AlUla; +0.10), kellele see oli piisavaks tulemuseks, et tõusta velotuuri üldarvestuses liidriks. Mihkels lõpetas grupis, mis kaotas võitjale 20 minuti ja 47 sekundiga.

“Tänane etapp läks täpselt nii nagu ootasin,” rääkis kokkuvõttes 79. kohal (+23.14) olev Mihkels võistluse järel. “Suurt ülesannet mul ei olnud. Enne otsustavaid tõuse aitasin natuke Georg Zimmermanni (lõpetas 25. kohal; +2.53 – toim.) positsioonile, et ta neid päris tagant ei peaks alustama ning seejärel hakkasid ühel hetkel tõusud mulle endale üle jõu käima. Ootasin tagant grupetto järele ja tulin rahulikult lõpuni.”

Belgias peetud naiste 1. kategooriaga ühepäevasõidul Altez GP Oetingen p/b Lotto (119,3 km) võidutses Hollandi sprinter Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime; 3:03.25), edestades kaasmaalannat Thalita de Jongi (Lotto Dstny Ladies) ja inglannat Josie Nelsonit (Team dsm-firmenich PostNL). Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) ja Elina Tasane (Doltcini O’Shea) tulemust kirja ei saanud. Sõidu lõpetas 69 ratturit.

Loe rohkem:  Hispaanias jõudis pjedestaalile kaks eestlast, Lõiv pälvis üldvõidu | Jalgrattasport

Mihkels on tõestanud end kui võimekas jalgrattur, kes suudab võidelda tugevate vastaste vastu. Kuigi ta tunnistas, et suured ülesanded hakkasid talle üle jõu käima, on ta endiselt pühendunud jalgrattaspordile ning valmis end edasi arendama. Tema enesekindlus ja visadus on hästi nähtav tema saavutustes ning kindlasti on tal potentsiaali veelgi suuremateks kõrgusteks tõusta. Mihkels on tõeline eeskuju noortele jalgrattasportlastele Eestis ja ta näitab, et pühendumus ja töö vankumatu eesmärgi nimel on võti edu saavutamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga