Mihkels kukkus Belgia ühepäevasõidu viimasel kilomeetril | Jalgrattasport

2308629ha8det24

Eile kukkus Eesti jalgrattur Mihkels Belgia ühepäevasõidu viimasel kilomeetril, tekitades šokki ja muret tema fännides üle maailma. Mihkels, kes oli kogu sõidu vältel andnud endast parima ja näitas suurepärast vormi, pidi ootamatult lõpetama oma võistluse traagilise kukkumise tõttu. See sündmus on tõestuseks selle spordiala karmusest ja ettearvamatusest ning paneb meid mõtlema, kui habras võib olla tippsportlane hetkeolukorras. Loodame, et Mihkels taastub kiiresti ja naaseb varsti taas võistlustulle.

Belgia ühepäevasõidul Danilith Nokere Koerse (UCI 1.Pro; 188,1 km) pälvis kodupubliku rõõmuks võidu Tim Merlier (Soudal Quick-Step). Eestlased Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) ja Frank Aron Ragilo (Team dsm-firmenich PostNL) said vastavalt 85. ja 106. koha.

Merlier (4:21.59) edestas finišijoonel Ragilo tiimikaaslast Fabio Jakobseni ja kaasmaalast Jasper Philipseni (Alpecin – Deceuninck). Mihkels kaotas võitjale viie minuti ja 15 sekundiga ning Ragilo kaheksa minuti ja 33 sekundiga, vahendab ejl.ee.

“Tulin Gerbeniga [Thijsseniga] tagant ette ja usun tõesti, et oleksin ta suutnud viia positsioonile, kus ta oleks poodiumile pääsenud, aga kahjuks tehti ees suur poogen ja muud valikut polnud, kui kurvis suurel kiirusel teelt välja sõita. Gerben kukkus samamoodi,” tõdes Mihkels, kelle sõnul jäi ta ise siiski terveks.

Naiste samanimelisel ühepäevasõidul (127 km) võidutses teist aastat järjest valitsev maailmameister Lotte Kopecky (Team SD Worx – Protime; 3:15.55), edestades tiimikaaslast Lorena Wiebesit 17 ja ameeriklannat Lily Williamsi (Human Powered Health) 18 sekundiga. Aidi Gerde Tuisk (Team Coop-Repsol) tulemust kirja ei saanud.

Kahjuks lõppes Mihkels kukkumisega Belgia ühepäevasõidul viimasel kilomeetril, kuid see näitab vaid kui ettearvamatu ja ohtlik võib jalgrattasport olla. Oluline on meeles pidada, et vigastused ja ebaõnn võivad tabada igaüht, kuid oluline on mitte alla anda ja jätkata võitlust. Mihkels on kindlasti pettunud, kuid loodame, et ta taastub kiiresti ja jätkab oma karjääri edukalt. Soovime talle palju jõudu ja kiiret paranemist.

Loe rohkem:  Pettuse korraldanud USA rattatiim ja selle liikmed said karistada | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga