Iisrael lõi Gaza jaoks uue humanitaarkoridori | Välismaa

2308125hd8act24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on maailm jälgimas pingelist olukorda Iisraeli ja Gaza vahel. Viimane uudis on aga helge – Iisrael on lõpuks avanud Gaza jaoks uue humanitaarkoridori, mis võimaldab abi ja ravimeid elanikele kohale toimetada. See samm loob lootust rahu saabumisele piirkonda, kus inimestel on juba ammu kannatusi taluda pidanud. Jälgime hoolikalt, kuidas see algatus mõjutab olukorda ning loome ka Eesti poolt toetust sellele rahumeelsele arengule. Koos saame luua parema tuleviku kõigile piirkonna elanikele.

Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et Iisrael avas Gaza põhjaosas elavate inimeste abistamiseks uue humanitaarkoridori ning piirkonda sisenes juba kuus veoautot, mis vedasid toitu 25 000 inimese jaoks.

Humanitaarkoridori lõi Iisraeli sõjaväeline agentuur Cogat, mis vastutab piirkonnas abi andmise eest. Tegemist on pilootprojektiga, mille eesmärk on tagada, et humanitaarabi jõuaks Gaza sektorisse. Samal ajal üritab Iisrael veel tagada, et terroriorganisatsioon Hamas ei saaks humanitaarabi endale haarata. 

Esimene abikonvoi väljus Egiptusest ning Iisraeli võimud kontrollisid seda Kerem Shalomi piiripunktis. Seejärel sõitis konvoi edasi ja jõudis Gaza põhjaossa, vahendas The Wall Street Journal.

Gazas süveneb humanitaarkriis ning enamik Gaza elanikke jätavad tihti toidukorra vahele. Eksperdid leiavad, et Gaza põhjaosa võib tabada nälg, kui tingimused seal kiiresti ei parane. 

Ka Valge Maja on astunud samme, et olukorda Gazas leevendada. USA viskab seetõttu lennukitelt alla humanitaarabipakke. USA president Joe Biden andis veel korralduse rajada Gazasse ajutine sadam. Iisrael on juba teatanud, et teeb kõik endast oleneva, et abi jõuaks Gazasse. 

“Püüame piirkonna humanitaarabiga üle ujutada,” lubas kolmapäeval Iisraeli kaitsejõudude pressiesindaja kontradmiral Daniel Hagari.

Iisraeli loodud uus humanitaarkoridor Gaza jaoks on oluline samm humanitaarkriisi leevendamisel selles piirkonnas. See võimaldab hõlpsamat juurdepääsu humanitaarabile ja aitab parandada elutingimusi Gaza elanikele. Samas on oluline jätkata dialoogi ja pingutusi rahu saavutamiseks konfliktipiirkonnas, et tagada püsiv rahu ja stabiilsus. Loodame, et see humanitaarkoridor saabki aidata leevendada kannatusi ja toetada rahu püüdlusi Lähis-Idas.

Loe rohkem:  Euroopa rohelistele ennustatakse valusaid kaotusi europarlamendi valimistel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga