Mercedes võimutses Bahreini GP vabatreeningul | Vormelisport

2288928hdc08t24

Bahreini Grand Prix vabatreeningul näitas Mercedes oma üleolekut ja võimsust, jättes teised meeskonnad selgelt varju. Lewis Hamilton ja Valtteri Bottas domineerisid rajal, näidates kiirust ja oskusi, mis lubavad neil taas tippkohtadel võiduheitluses osaleda. Mercedes tõestas oma juhtpositsiooni vormelispordi maailmas ning jätab konkurentidele keerulise ülesande enda vastu võidelda. Kas keegi suudab peatada selle meeskonna võidukäigu või jätkub Mercedes’i domineerimine ka edaspidi? Spannendav hooaeg on alanud ning Bahreini GP on juba tõotamas põnevat võidusõitu.

Vormel-1 MM-sarja uus hooaeg saab sel nädalal avalöögi Bahreinis. Neljapäevasel teisel vabatreeningul olid kiireimad Mercedesed.

Esimesel vabatreeningul sõitis kiireima ringiaja välja Daniel Ricciardo (RB-Honda; 1.32,869). Talle järgnesid McLareni piloodid Lando Norris (+0,032) ja Oscar Piastri (+0,244). Valitsev maailmameister Max Verstappen (Red Bull) oli kuues (+0,369).

Teisel vabatreeningul hõivasid kaks kõrgemat kohta Mercedese sõitjad Lewis Hamilton (1.30,374) ja George Russell (+0,206). Poole sekundi sisse mahtusid veel Fernando Alonso (Aston Martin; +0,286), Carlos Sainz (Ferrari; +0,395), Oscar Piastri (+0,410) ja Max Verstappen (+0,477).

Hamilton oli parimast ringiajast üllatunud. “See oli paras šokk näha meid esimeste seas, kuid me ei tohi asjade käigust ette tormata. Suures plaanis me pole veel ligilähedalgi Red Bullile, nii et meil on veel palju tööd teha,” ütles seitsmekordne maailmameister.

Siiski usub Hamilton, et Mercedesel on võimalik kõrgete kohtade eest võidelda. “Veel on vara ennustada, aga ma usun, et meil on omad võimalused olemas. Ilmselt hakkame heitlema koos Ferrari, Aston Martini ja McLareniga.”

Bahreini GP kvalifikatsioon toimub reede õhtul ning põhisõit laupäeva õhtul.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mercedes näitas end selgelt tugevana Bahreini Grand Prix vabatreeningul. Nende sõidukid olid kiired ja usaldusväärsed ning meeskond suutis saada parimad tulemused nii möödumistel kui ka kiireimate ringiaegade osas. See annab kindlasti lootust ja enesekindlust järgmiseks võidusõiduks ning näitab, et Mercedesel on sel hooajal suured võimalused võita nii tiimide kui ka sõitjate meistrivõistlused.

Loe rohkem:  Esikohalt startinud Aron lõpetas sprindi kolmanda kohaga | Vormelisport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga