Mavericks tõusis õhku, Bullsi ja Rocketsi vahel läks madinaks | Korvpall

2318196h9192t24

Eestis on korvpall alati olnud populaarne ja põnev spordiala ning hiljutine mäng Mavericksi, Bullsi ja Rocketsi vahel tõotas olla eriti põnev lahing. Kui Mavericksi meeskond tõusis õhku ja asus võitlusse Bullsi ja Rocketsi vastu, sai kogu riik kaasa elada ja ennustada võitjat. Nende kolme tugeva meeskonna vaheline võitlus tõi kaasa põneva meelelahutuse ja intensiivse rivaliteedi, mis tõi korvpallifännidele rõõmu ja elevust. Eestlased on alati armastanud korvpalli ja see mäng tõestas taaskord, miks see spordiala on nii põnev ja kaasahaarav.

Korvpalliliigas NBA pakkus Dallas Mavericks kodupublikule korraliku vaatemängu, kui pani meeskonnana Utah Jazzi vastu võidumängus 18 korda pealt. Henri Drellita mänginud Chicago Bulls jäi kodus Houston Rocketsile alla.

Läänekonverentsis seitsmendat kohta hoidev Mavericks jäi avaveerandil Jazzi vastu tagaajaja rolli, aga haaras teisel veerandil ohjadest ning võitis poolaja 53:42. Teisel poolajal paisus edu mitmel korral 19-punktiliseks ning Dallas teenis koduväljakul kindla 113:97 (26:27, 27:15, 30:31, 30:24) võidu.

Mavericksi vedru oli taaskord Luka Doncic, kes lõpetas mängu 34 punkti, üheksa lauapalli, kaheksa resultatiivse söödu ja nelja vaheltlõikega. Keskmängija Daniel Gafford lisas omalt poolt 24 punkti, tagamängija Kyrie Irving lõpetas 16 punkti ja seitsme korvisööduga. Jazzi resultatiivseim oli soomlane Lauri Markkanen, kes viskas 21 punkti. Collin Sexton panustas 20 punktiga.

Mavericks pakkus kohale tulnud poolehoidjatele korraliku vaatemängu, kui meeskond tegi mängu peale 18 pealtpanekut. Vahest kõige efektsem neist oli ühendus Doncici ja Irvingu vahel, kus sloveen pallivõlurile alley-oop’i andis.

Vaata kõiki Mavericksi pealtpanekuid siit, Doncici ja Irvingu kombinatsioon algab 0.57:

Teisel veerandil 19-punktilisse kaotusseisu jäänud Chicago Bulls pidi koduväljakul tunnistama Houston Rocketsi 127:117 (42:28, 26:33, 37:33, 22:23) paremust. Rocketsi tähtmängija Jalen Green viskas 26 punkti, üleplatsimeheks kerkis aga hoopis Bullsi tagamees Ayo Dosunmu, kes skooris 35 punkti. Henri Drell koosseisu ei mahtunud.

Loe rohkem:  Peatamatus hoos Kalev/Cramo alistas kindlalt TalTechi | Korvpall

Mängukäiku ja Bullsi frustratsiooni ilmestas hästi vahejuhtum kolmandal veerandil, kui Chicago täht Demar DeRozan Jalen Greeni maha niitis. Järgnes rüselus, mille keskel oli oodatult ka Rocketsi ääremängija Dillon Brooks. DeRozan saadeti ebasportliku vea eest riietusruumi, ka Brooksi mäng lõppes tehnilise vea tõttu varakult.

Teised tulemused:
Orlando Magic – New Orleans Pelicans 121:106
Washington Wizards – Sacramento Kings 109:102
Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets 115:108
Denver Nuggets – New York Knicks 113:100
Phoenix Suns – Atlanta Hawks 128:115

Kokkuvõttes võib öelda, et Mavericksi võit Bullsi üle ja võitlus Rocketsiga näitab, et meeskond on võimeline võitma ka kõige tugevamaid vastaseid. Nende mäng on täis põnevust ja ettearvamatust ning fännidel on kindlasti põhjust olla elevil selle hooaja väljavaadete osas. Mavericks tõusis õhku ja näitas oma võitlejahinge ning kindlasti on neil potentsiaali jõuda kõrgele. Loodame näha rohkem säravaid esitusi ja põnevaid mänge tulevikus.