Animarežissöör Martinus Klemet: usun filmitegemises monarhiasse | Film

2318199h44cbt24

Estonia’s animarežissöör Martinus Klemet is making waves in the film industry with his unique and captivating storytelling style. With a firm belief in the monarchy of film making, Klemet embraces the power of visuals and storytelling to create truly unforgettable cinematic experiences. His work reflects a deep passion for the art of animation and a dedication to pushing boundaries in the industry. Join us as we explore the creative mind of Martinus Klemet and uncover the secrets behind his success in the world of film.

“OP” käis külas animarežissööril ja õppejõul Martinus Klemetil, kes on äsja valmis saanud uue lühianimatsiooni “Yummy”, mis viib vaataja koeratoidutehasesse. Lisaks oli Martinus kaasatud hetkel kinodes jooksva rahvusvahelise koostööfilmi “Meisterkokk Mary” tootmisesse.

“”Mary” filmi puhul tegime me päris suure osa tööst siin Eestis. Minu roll oli selles projektis olla talendikütt, otsisin üle Tallinna erinevaid inimesi, kes oleksid head joonistajad,” meenutas Martinus, kes töötab hea meelega koostööfilmide juures. “Mul ei ole egoga probleeme ja ma olen varem ka töötanud teistele režissööridele. Ma usun filmitegemises monarhiasse – tiim aitab režissööril visiooni teostada, aga temal on ikkagi viimane sõna,” sõnas Klemet. 

Viimased viis aastat on Klemet töötanud EKA animatsiooniosakonna bakalaureuse õppekava juhina ning andnud erinevaid kursusi. Võrreldes enda kooliajaga näeb ta põhilist muutust joonistustehnikates. “15 aastat tagasi, kui mina olin bakalaureusetudeng, siis oli see pigem erandlik, et keegi joonistas digitaalselt, enamikus tehti ikka paberi peale. Aga nüüd on digitaalne joonistamine populaarsem kui paberil,” tõdes Klemet ning lisas, et kuigi Eestis on piisavalt talente, peavad talentidel aitama kasvada stabiiline rahastus ja õppeasutused.  

Loe rohkem:  Liisi Grünberg: mu elu on saatnud kureeritud juhused | Film

Klemeti värskeim animafilm “Yummy” jõuab esilinastuseni sel kevadel või suvel. Film räägib loo naise ja mehe lahku kasvamisest, tehes seda tragikoomilises võtmes. Inspiratsiooni ammutas režissöör nii enda kui lähedaste sõprade eludest. Peategelase ameti koeratoidu testijana leidis režissöör elust enesest. 

“Ma otsisin veidraid ameteid oma peategelasele ja leidsin sellise ameti nagu “koeratoidu testija” – see reaalselt eksisteerib. Ja ma mõtlesin, et animafilmi sobib see suurepäraselt,” märkis Klemet, kes vürtsitab oma lugu ka musta huumoriga. “Selline on minu maailmavaade – kui inimesel on mingid rasked perioodid elus, siis tegelikult on selles alati ka midagi humoorikat või koomilist. Ma arvan, et huumor aitab inimestel rasketest perioodidest läbi minna.”

Kokkuvõttes võib öelda, et animarežissöör Martinus Klemet usub kindlalt filmitegemise monarhiasse. Tema pühendumus ja kirg animatsioonikunstile on nähtav tema töödes ning tema unikaalne lähenemine loo jutustamisele on toonud talle tunnustust nii kodu- kui ka välismaal. Klemet on tõeline talent, kelle looming inspireerib ja liigutab publikut. Tema ambitsioonikate projektide tulemusena on Eesti animatsioon jõudnud uuele tasemele ning tema tegevus annab lootust selle žanri veelgi suuremale arengule tulevikus.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga