Tere tulemast Eestisse! Märtsipommitamise mälestuspäeval toimuv virtuaalne ajarännak muuseumides pakub ainulaadset võimalust astuda tagasi aega ja kogeda ajaloolist sündmust läbi tänapäevaste tehnoloogiliste lahenduste. See on võimalus avastada ja mõista meie riigi minevikku ning austada nende inimeste mälestust, kes on meie vabaduse eest võidelnud. Ära jäta seda võimalust kasutamata ja sukeldu Eesti ajalukku, kus minevik ja olevik saavad üheks. Kohtume muuseumides!
Sel nädalal mälestatakse Eestimaal märtsipommitamise 80. aastapäeva, mil nõukogude lennuväe õhurünnakutes hukkus sadu inimesi ning purustati tuhandeid maju. Tallinna Linnamuuseum ja Niguliste muuseum korraldavad 9. märtsil aastapäeva meenutuseks ühise ajarännaku, kus virtuaalselt taastatakse Tallinnas Harju tänav enne ja pärast märtsipommitamist.
Virtuaalne ajarännak “VR Tallinn 1939/44” algab Tallinnas, Vabaduse väljaku tunnelis asuvast infopunktist.
“Rännakud viivad meid ajas tagasi aastatesse 1939 ja 1944,” ütles koostöösuhete spetsialist Kerttu Palginõmm.
Prillid peas, liigutakse koos Harju tänavale, kus kunagiste uhkete hoonete asemel haigutavad tänaseni tühimikud.
“Kui me paneme prillid pähe siis me näeme aastal 1939 vana “Kuld Lõvi” hotelli, mis oli väga luksuslik hotell, seal oli uhke restoran, šveitser seisab hotelli ees ja kui me vahetame seda vaatepunkti, siis me näeme seda hotelli pärast märtsipommmitamist, mõni päev pärast seda, aastal 1944, kui ümberringi need hooned on saanud väga suuri purustusi,” ütles Palginõmm ajarännaku esimeses peatuspunktis.
Ajarännakule lisaks meenutatakse pommitamise öö õudusi ekskursioonidel Bastioni käikudes ning Niguliste muuseumis.
Täpsem info Niguliste muuseumi ja Tallinna Linnamuuseumi kodulehel.
Märtsipommitamise mälestuspäeval toimuv virtuaalne ajarännak muuseumides on oluline samm mineviku sündmuste mälestamisel ja järgnevate põlvkondade harimisel. See võimaldab inimestel paremini mõista ja hinnata nende ajalooliste sündmuste mõju meie ühiskonnale. Virtuaalne kogemus võimaldab kõigil osaleda isegi kaugel viibides, avades uusi võimalusi hariduslikuks ajalooõppeks ja väärtustades mälestusmärke ning ohvreid. Sellised algatused on olulised, et säilitada ja edastada ajaloo tähtsaid sõnumeid ning luua sidemeid mineviku ja oleviku vahel.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus