Maratoni maailmarekordimees hukkus liiklusõnnetuses | Kergejõustik

2255391h1238t24

Tere tulemast, lugupeetud kergejõustikusõbrad! Hiljuti raputas meid kohutav uudis Maratoni maailmarekordimehe traagilisest hukkumisest liiklusõnnetuses. See kurvastav sündmus on jätnud meie spordimaailma sügava jälje ning kaotus on raskesti lepitav. Maratonijooks on alati olnud üks olulisemaid ja lugupeetumaid spordialasid ning maailmarekordi omamine on suur saavutus. Kuid meenutagem teda tema hiilgehetkedes ning jäägem alatiseks tema saavutuste imetlejateks. Andkem au tema pärandile ning hoidkem seda elus ka tulevikus. Oleme kaotanud suure tegija, kuid tema mälestus jääb igaveseks meie südamesse.

Oktoobris meeste maratoni maailmarekordi püstitanud Keenia pikamaajooksja Kelvin Kiptum suri 24-aastasena kodumaal liiklusõnnetuses.

Seitsmest kõigi aegade kiireimast maratoniajast kolm jooksnud Kiptum viis oktoobris Chicagos maailmarekordi esimest korda alla kahe tunni ja ühe minuti, kui sai kirja aja 2:00.35. Kiptum lootis aprillis Rotterdamis alistada maagilise kahe tunni piiri ning teha seejärel Pariisis oma olümpiadebüüt.

Kohaliku meedia sõnul juhtis Kiptum oma sünniküla lähistel autot, kus istusid lisaks talle ka tema rwandalasest treener Gervais Hakizimana ning üks naine. Kiptum ja Hakizimana surid õnnetuse tagajärjel sündmuskohal, naine viidi raskete vigastustega haiglasse.

Oma maratonidebüüdil 2022. aastal jooksis Kiptum Valencias välja kõigi aegade neljanda tulemuse 2:01.53, aprillis kärpis ta Londonis oma isiklikust tippmargist 28 sekundit ja võttis pool aastat hiljem jooksulegendilt Eliud Kipchogelt üle maailmarekordi. Chicago jooks jäigi tema elu viimaseks võistluseks.

“Olen šokis ja äärmiselt kurb. See on kohutav kaotus,” kirjutas sotsiaalmeedias Keenia jooksukuulsus David Rudisha. “Minu sügav kaastunne tema perele, sõpradele, aga ka kogu kergejõustiku vennaskonnale. Meie riik leinab tõelist kangelast,” teatas Keenia ekspeaminister Raila Odinga. Kaastunnet avaldas ka rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe.

Kahjuks on meie kergejõustiku maailmameister kaotatud liiklusõnnetuse tagajärjel. See on suur kaotus meie spordimaailmale, kuid ka kogu ühiskonnale. Meie sügavad kaastunded käivad tema perele ja lähedastele. Samuti tuletab see õnnetus meile meelde liikluse ohutuse olulisust. Me peaksime alati olema tähelepanelikud ja austama liiklusreegleid, et vältida selliseid traagilisi sündmusi tulevikus. Ta jääb alatiseks meenutama oma saavutustega ja tema pärand elab edasi kõigis, keda ta inspireeris.

Loe rohkem:  Vigastusest taastuv Nazarov: väikselt ei mõtle, olen eesmärgid seadnud | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga