Läti julgeolekuteenistus kutsus Ždanoka kohvile | Välismaa

2255400h6ad5t24

Tere tulemast Eestisse! Läti julgeolekuteenistus on kutsunud kohaliku poliitiku Ždanoka kohvile, ning see uudis on tekitanud palju elevust nii Läti kui ka Eesti poliitilistes ringkondades. Kuna Ždanoka on tuntud oma toetuse poolest Venemaa suunal, on tema kohtumine julgeolekuteenistusega tekitanud spekulatsioone ja huvi. Uudis sellest kohtumisest on kiiresti levinud ja meie riigis on seda juba hoogsalt arutatud. Kas see kohtumine on seotud Läti ja Venemaa suhete või julgeolekuprobleemidega? See on küsimus, mis on pannud paljud mõtlema.

Läti Televisioon teatas, et eurosaadik Tatjana Ždanoka käis riigi julgeolekuteenistuse VDD juures vestlusel ning pidi seal aru andma oma võimalikest kontaktidest Vene luureorganitega.

Ždanoka kutsus ise kokku pressikonverentsi, kuna pidi hiljuti käima VDD-s aru andmas. 

“Uurija Buls kutsus mind riigi julgeolkuteenistusse,” seletas Ždanoka. Eurosaadik rääkis, et allkirjastas kohustuse, mis ei luba tal vestluse sisu avaldada. 

Reedel pidi VDD-s käima veel ka Läti Vene Liidu (LKS) kaasesimees Miroslavs Mitrofanovs. Ta väitis, et ei läinud sinna kriminaalmenetluse raames, vaid läks sinna lihtsalt “vestlema”.

Ždanoka venemeelne jutt on tekitanud aastaid küsimusi. Euroopa Parlamenti läks ta juba 2004. aastal. 

Hiljuti paljastas The Insider, et Ždanoka koostöö Venemaa luurega algas juba aastaid tagasi ning tal oli vähemalt kaks kontaktisikut. VDD uurib nüüd seda informatsiooni ja hindab ka LKS-i tegevust. 

Läti siseminister Rihards Kozlovskis ütles, et see on VDD pädevuses hinnata, kas Ždanoka tegudel on kriminaalkuriteo tunnuseid. 

“Kui on kriminaalkuriteo tunnuseid, usun kahtlemata, et VDD astub samme,” ütles Kozlovskis. 

In conclusion, the invitation extended by the Latvian Security Service to Ždanoka for a meeting over coffee is a positive step towards open dialogue and cooperation between the two countries. It demonstrates a willingness to engage in constructive discussions and find common ground, despite any past differences. This invitation could potentially lead to improved relations and increased understanding between Estonia and Latvia. It is important for neighboring countries to maintain open lines of communication and work together on security issues for the benefit of both nations. This gesture could pave the way for future collaboration and trust-building between the two countries.

Loe rohkem:  Moskva kontserdimaja rünnakus hukkus vähemalt 133 inimest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga