Mängudisainer: enne lauamängu loomist tuleks mängida palju erinevaid mänge | Kurioosum

2296227h92f7t24

Tere tulemast Eestisse! Mängudisain on põnev ja loominguline valdkond, kus enne oma lauamängu loomist on oluline mängida ja uurida erinevaid mänge. See aitab mõista, mis teeb mängu nauditavaks ja kaasahaaravaks. Kurioosumi eesmärk on tutvustada Eesti mängundusmaastikku ning inspireerida ja julgustada uusi mängude loojaid. Nii et pane oma mänguoskus proovile ja sukeldu Eesti mängude maailma!

Finantsinspektsioon ja Teeviit korraldavad rahatarkuse-teemaliste lauamängude konkurssi Rahapada, kuhu on oodatud kõigi koolinoorte prototüübid. Mängudisainer ja Rahapada žürii liige Meelis Looveer leiab, et mängu teeb heaks mängijate soov seda uuesti mängida ning huvitavad mängumehaanika lahendused.

Looveeri sõnul on lauamängude valmistamine arendamine tegevus ning põhjust osalemiseks annab ka auhind, misjärel saab võidumängu prototüübist täitsa päris lauamäng. Looveer tõdes, et rahatarkuse-teemaline lauamäng on kindlasti väljakutse. “Aga väljakutsed ongi ju kasulikud, et end proovile panna. Kindlasti on raske ka. Ma ei tea, kas mina suudaks,” tõdes Looveer “Terevisiooni” stuudios.

Hea lauamängu tegemisele lähenemine ei erine Looveeri sõnul suuresti hoovõtust, mis võiks eelneda näiteks muusikuks või kirjanikuks hakkamisele. “Pead hästi palju erinevaid lauamänge enne mängima. Võib-olla ka harjutama ja tegema midagi lihtsamate mängude baasil enne, kui uhiuue mänge kallale lähed,” lisas ta.

Heas lauamängus peab olema sees midagi lõbusat, mis seda uuesti mängima kutsub. Ühe Looveeri enda loodud mängu “Om Nom Nom” juures peab autor kaasahaaravaks elemendiks näiteks mängijate vahelist suhtlust ja bluffimist. Prototüüpe luues soovitab Looveer pidada kujundust ja materjalide kasutust (näiteks täringute ja laudade puhul) teisejärguliseks ning kasutada võimalikult odavaid materjale. “Mida paremini see mäng hakkab töötama, seda rohkem investeerida ka materjalidesse. Lõpuks on see kirjastaja või tehase asi, kuidas seda teha, aga alguses ei tasu sellele väga palju aega raisata,” sõnas Looveer.

Loe rohkem:  Marko Reikop ja Grete Lõbu proovisid 3D printeriga tehtud kala | Kurioosum

Ühte populaarset mängužanrit Looveeri sõnul hetkel ei ole ja agaralt mängitakse nii strateegia-, koostöö- kui ka peomänge. Rahatarkust on mängulooja hinnangul võimalik lisada igat liiki mängude juurde ning sellist arendavat aspekti leiab paljude strateegiamängude juures juba täna. Züriiliikmena otsib Looveer põnevust just mängu mehhaanilisest poolest ning lihtsad küsimus-vastus formaadis mängud teda ei kõneta.

Mängudisainerina on oluline mängida erinevaid mänge enne oma enda loomistööga alustamist. See aitab mõista erinevaid mängužanreid, mehaanikaid ja strateegiaid ning saada inspiratsiooni uuteks ideedeks. Kogemus erinevate mängudega aitab arendada ka enda oskusi ja silmaringi. Seega tasub enne lauamängu loomist veeta aega erinevate mängudega mängides ning avastada uusi võimalusi ja perspektiive. Kurioosumi mängudisainerina toetame seda mõtet ja julgustame kõiki huvilisi end proovile panema ning loomingulisi ideid ellu viima.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga