Maarja Niinemägi isikunäitus ületab sõrmuse vormilisi piiranguid | kultuur

2213514h875bt28

Tere tulemast Maarja Niinemägi isikunäitusele, mis pakub vaatajatele ainulaadset kogemust, ületades sõrmuse vormilisi piiranguid. Kunstniku looming on täis sügavat tähendust ja emotsiooni, mis kõnetab vaatajaid igas vanuses. Maarja Niinemägi tööd on põimunud tänapäeva kultuuriga ning pakuvad uudseid vaatenurki traditsioonilisele ehtekunstile. Tema isikunäitus on tõeline visuaalne pidu, kus iga eksponaat jutustab oma lugu ning avab uksed kunstniku maailma. Tulge avastage sõrmuse värve, vorme ja lugusid Maarja Niinemägi imelisel näitusel!

Tallinnas, A-Galeriis avatud Maarja Niinemägi isikunäitusel esitleb ehtekunstnik sõrmuseid, mille loomisel on ta kasutanud kõikvõimalikke materjale ning tehnoloogiaid. Tartus tegutsev ehtekunstnik katsetab enda sõnul kuju ja vormiga, mis ei vihjaks otse sõrmusele.

Näitusel “Piiratuse piir” on väljas kümme eriilmelist sõrmust.

“Maarja võtab selle sõrmuse lihtsa kontseptsiooni, et see on midagi, mis sa saad sõrme lükata ja hakkabki mängima, et kuidas saab sellest vormi piirangust üle,” kirjeldas näituse koordinaator Sille Luiga. “Võibolla sinna saab mitu sõrme sinna sisse panna või see auk ei olegi ümmargune üldse. Ja erinevad katsetused on nende kümne puhul läbi käidud,” sõnas ta.

Näitusel väljas olevates sõrmustes on kasutatud näiteks pühvlisarve, mikroskoobi läätse, eebenipuud, kaameliluud, rekonstrueeritud koralli ja marmorit. Aga ka traditsioonilisemaid ehtekunstniku materjale nagu kulda, hõbedat, titaani, alumiiniumi ja erinevaid vääriskivisid.

“Loomingus katsetab ta vormi ja funktsiooni problemaatikatega. Samal ajal tema tehnoloogiad, värvikäsitlus ja visuaalne keel on hästi modernne ja selline lõbus ja kaasaegne,” iseloomustas Luiga.

Näitus jääb A-Galerii Seifis avatuks 23. veebruarini.

2213514h875bt28

Kokkuvõttes võib öelda, et Maarja Niinemägi isikunäitus oli edukas ja ületas kindlasti sõrmuse vormilisi piiranguid. Ta suutis luua väga mitmekesise ja huvitava näituse, mis kõnetas erinevaid vaatajaid. Kunstniku loominguline lähenemine sõrmusele andis sellele tavapärasele esemele uue tähenduse ning avas uusi perspektiive. Niinemägi suutis tõestada, et ka väike ese nagu sõrmus võib olla suure kunstilise potentsiaaliga. Näitus kindlasti rikastas Eesti kultuuri- ja kunstielu ning jättis kustumatu jälje külastajate südamesse.

Loe rohkem:  Galerii: Kuressaares avati lapimooride ja vildivõlurite ühisnäitus | kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga