Lindinger: meil on selle grupiga teatesõitudes head võimalused | Laskesuusatamise MM

2260695hb0e5t24

Tere tulemast Eestisse! Laskesuusatamise MM on käes ja meil on suur rõõm teatada, et meie oma Rene Lindinger usub, et meil on suurepärased võimalused selles grupis teatesõitudel. Eestlased on alati uhkust tundnud oma laskesuusatamise traditsioonide üle ning see MM on suurepärane võimalus näidata maailmale meie potentsiaali. Laskesuusatamine on meie riigis populaarne spordiala ja meil on suur rõõm näha, et meie sportlased on valmis võtma kõik väljakutsed vastu. Lindinger usub, et koostöö meeskonnakaaslastega annab meile võimaluse saavutada suurt edu ning me ootame põnevusega, mida MM toob. Ärge jätke seda suurepärast sündmust maha!

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos teenisid Rene Zahkna ja Susan Külm paarissegateatesõidus 11. koha (0+9; +1.41,7). Eesti laskesuusakoondise peatreener Stefan Lindinger ütles ERR-ile, et on seni MM-il terve koondisega rahule jäänud.

Zahkna ja Külm suusatasid paarissegateatesõidus hea tempoga, kuid mõlemal läks ühe vahetuse laskmised veidi aia taha. Viimasele vahetusele läks Eesti kaheksandalt kohalt, kuid lõpuks lepiti 11. kohaga.

Kokku kasutasid Zahkna ja Külm üheksat varupadrunit. “Seda on kindlasti liiga palju. Meil oli esikümne unistus, või isegi natuke kõrgem. See oli jälle nii lähedal. Kümnendani oli kaheksa sekundit, neljandani oli 40 sekundit. Aga spekuleerida ei saa, see ei aita laskesuusatamises. See ei aita laskmise ega suusatamisega,” ütles peatreener Lindinger.

Reedel on MM-il puhkepäev, laupäeval jätkatakse naiste 4×6 km teatesõidu ning meeste 4×7,5 km teatesõiduga. “Meil on selle grupiga head võimalused. Kõik ei ole võrdsed, aga me peame praeguse elavusega peale minema. Meeste teatesõidus saab noor kutt Jakob Kulbin end näidata,” sõnas Lindinger.

“Pean ütlema, et olen terve koondisega väga rahul. Oleme koos hästi töötanud, suusad olid jälle imelised. Seda pole alati kerge teha, aga kõik elemendid töötavad. [Neljapäeval] oli meil ebaõnne, aga paremad ajad on veel ees. Ootame nädalavahetust!” ütles peatreener.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kes võidutseb laskesuusatamise MM-i viimasel alal? | Laskesuusatamise MM

Laupäeval algab ETV ülekanne naiste sõidust kell 14.30, ETV2 ülekanne meeste võistlusest saab alguse kell 17.15. Mõlemad on nähtavad ka ERR-i spordiportaalis.

Lindinger avaldas usaldust Eesti laskesuusatajate võimekuse suhtes teatesõitudes. Ta tõi esile meie sportlaste head võimalused ning uskus nende võimesse saavutada head tulemused laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel. See on innustav ja julgustav sõnum kogu Eesti laskesuusatamise kogukonnale ning annab kindlasti hoogu juurde meie sportlaste enesekindlusele ja motivatsioonile. Olles saanud Lindingeri toetuse, võivad meie sportlased kindlad olla, et neid usutakse ja loodetakse nende edule. Laskesuusatamise MM annab meile võimaluse näidata maailmale oma oskusi ja talente ning loodame, et meie sportlased suudavad selle võimaluse maksimaalselt ära kasutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga