Zahkna: ilmselgelt on laskmises veel kõvasti varu | Laskesuusatamise MM

2260686h7d98t24

Tere tulemast Eestisse! Zahkna on Eesti laskesuusatamise staar, kes on tõestanud oma võimekust ja võitlusvaimu rahvusvahelisel tasemel. Tema oskus ja pühendumine on teinud temast vaieldamatu jõu maailma laskesuusatamise areenil. Tema osalemine laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel toob kahtlemata kaasa põnevaid ja pingelisi hetki ning pakub võimalust rahvusvahelisele eduks. Eesti on uhke, et meil on selline talent nagu Zahkna, kes esindab meid maailma suurimal laskesuusatamise etapil. Oleme kindlad, et tema võistlus annab meile põhjust uhkust tunda ja kaasa elada!

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos teenisid Rene Zahkna ja Susan Külm paarissegateatesõidus 12. koha (0+9; +1.41,7). Zahkna ütles pärast sõitu ERR-ile, et nässu läinud avavahetus rikkus eestlaste plaani ära.

Zahkna eksis oma avavahetusel kahes lasketiirus kokku neli korda ning andis Külmale üle 18. kohalt. “Ülikahju, et just avavahetus ei läinud kõige paremini, aga ma panin lamades kohe sellise plässi. Ainult neli tükki sain ilusti maha, ilmselt natuke kiirustasin ja läks mööda. Varupadrunitega esimene mööda ja siis puterdasin ühe ära, täiskosmos oli avavahetus,” sõnas ta.

“Tegelikult sinna läks see, et [Susan] oleks saanud mõnusalt ja kontrollitult välja minna, selle asemel pidi kohe püüdma hakkama. See plaan, mis meil oli, läks untsu,” lisas Zahkna.

Samas teises vahetuses oli eestlane ülikindel ning ei eksinud kahes tiirus kordagi, kergitades Eesti kaheksandale kohale. “Teises vahetuses lasta väga paremini ei saanud. Ei võtnud aeglaselt, tegin oma asja, aga ideaalis võiks see standard olla ja mitte nii, et vahel tuleb välja,” ütles ta.

Zahkna ütles, et Eesti eesmärk võiks olla laskmises viit varupadrunit kasutada. “Täna ma puterdasin seda varupadrunit ja Susan vist ka eelviimases tiirus jäi laskmises aeglaseks, kuna läks juba nii kriitiliseks varupadrunitega,” selgitas ta. “Selge on see, et tuleb kiiresti lasta. /…/ Kui laskmises ootad ja pääsed napilt trahviringilt selle pärast, et lased kümme sekundit kauem, see ei tasu ära. Tuleb kiirelt lasta ja olla seal pundis, oodata, et teised ära pudenevad.”

Loe rohkem:  Kristo Siimer pakkus suurepärase etteaste, esikoha jagasid vennad Böd | Laskesuusatamise MM

Reedel on MM-il puhkepäev, laupäeval jätkatakse naiste 4×6 km teatesõidu ning meeste 4×7,5 km teatesõiduga. Zahkna loodab, et laskmine tuleb laupäeval paremini välja. “Ideaalne on see, kui ma saaks kopeerida oma tänast teist vahetust. Sõidus tunnen end enesekindlalt, sõidu taha ei jää. Praegu on lihtsalt see, kas laskmine tuleb välja või ei,” ütles ta.

Susan Külm eksis esimeses vahetuses vaid korra, kuid ankruvahetuses vajas ta lamadestiirus kolme varupadrunit. Siiski suudeti trahviringe vältida ning Külm suutis veel suusarajal Soomest mööda vuhiseda.

“Kuidagi jube rapsimine oli täna. Kui meenutan, kuidas Anterselvas sõideti seda võistlust, siis seal oli tunduvalt rahulikum. Siin oli igal ringil veri ninast väljas. Laskmisele mõjus see ka kindlalt, ei suutnud seda ümberlülitust teha kiire sõidu pealt rahuliku laskmise peale,” ütles eestlanna.

Laupäeval algab ETV ülekanne naiste sõidust kell 14.30, ETV2 ülekanne meeste võistlusest saab alguse kell 17.15. Mõlemad on nähtavad ka ERR-i spordiportaalis.

Kokkuvõttes võib öelda, et Zahkna jäi laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel oma esitusega rahule, kuid tunnistas, et tema laskmises on veel palju arenguruumi. Ta oli tulemustega rahul, kuid teab, et suudab veel paremini. Eesti laskesuusatamise tulevik näib olevat helge, sest noored sportlased nagu Zahkna on motiveeritud ja pühendunud oma ala paremaks muutma. See on suurepärane uudis Eesti spordifännidele ning annab lootust edaspidisteks võistlusteks. Ootame huviga, kuidas Zahkna ja teised noored laskesuusatajad edasi arenevad ja Eestit rahvusvahelistel võistlustel esindavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga