Liiv sai MK-finaaletapil B-grupis teise koha, Valge U-23 klassis hõbedal | Kiiruisutamine

2242659hc8fdt24

Tere tulemast Eestisse, kus kiiruisutamine on suur auasi ja meil on põhjust uhkust tunda! Selleaastasel MK-finaaletapil võitis meie väga andekas sportlane Liiv teise koha B-grupis ning noorte U-23 klassis võitis ta hõbemedali. Need saavutused on tõeliselt märkimisväärsed ja teevad meid kõiki uhkeks. Kiiruisutamine on alati olnud osa meie rahva identiteedist ja sellest on saanud meie kultuuri oluline osa. Tule ja koge seda põnevat ja kiiret spordiala oma silmaga!

Eesti kiiruisutaja Marten Liiv sai Kanadas Quebecis toimuval MK-sarja finaaletapil 500 meetri distantsil B-grupi arvestuses teise koha. Joonas Valge saavutas U-23 vanuseklassi MK-etapil Jaapanis 1000 meetris teise koha ning kindlustas hõbeda ka MK-sarja kokkuvõttes.

Laupäeval B-grupis võistelnud Liiv sai ajaks 35,09, mis andis talle lõuna-korealase Min-Kyu Cha järel 0,15-sekundilise kaotusega teise koha. A-grupi võistluse võitis kolmekordne maailmameister Jordan Stolz ajaga 34,51, edestades kohalikku meest Laurent Dubreuili kaheksa sajandikuga.

Liivi aeg oleks ta A-grupi sõidus jätnud jagama 13. kohta. Pühapäevast 500 meetri distantsi sõidab Quebecis 1000 meetri distantsil kaheksanda koha saanud Liiv taas A-grupis.

Jaapanis Hachinohes toimuval U-23 vanuseklassi MK-etapil saavutas Joonas Valge 1000 meetri distantsil Lõuna-Korea kiiruisutaja Kyungrae Kimi (1.11,88) järel teise koha, kaotades talle 81 sajandikuga. Ka eelmisel etapil Itaalias Kimi järel teine olnud Valge kindlustas nõnda MK-hooaja kokkuvõttes hõbemedali.

Liiv sai MK-finaaletapil Kiiruisutamise B-grupis teise koha ja tõestas taas oma suurepärast vormi ning oskusi. Samuti saavutas ta Valge U-23 klassis hõbeda, näidates oma noortele konkurentidele, et ta on tõsine vastane. See on suurepärane saavutus Eesti kiiruisutamise jaoks ning tõestab, et meil on tugevaid ja andekaid sportlasi, kes suudavad rahvusvahelisel tasemel konkureerida. See annab lootust ja inspiratsiooni tulevastele talentidele ning näitab, et Eesti kiiruisutamine on tõusuteel.

Loe rohkem:  Kiirnuudlite toel olümpiale: Liivi esimene treener pühendas spordile kõik | Kiiruisutamine