Liiv saavutas soliidse põhidistantsi toel MM-il kaheksanda koha | Kiiruisutamine

1709930652 2300187hb442t24

Eesti kiiruisutaja Marten Liiv pani hiljuti enda nime MM-il suurele kaardile, võideldes end soliidsel põhidistantsil kaheksandale kohale. Tema vapustav sooritus ja visadus kiiruisutamises tõestavad, et Eesti sportlased on võimelised konkureerima maailma parimatega. Liivi saavutus on tunnustus mitte ainult tema enda, vaid ka Eesti kiiruisutamise tugevusele. Tema sihikindlus ja talent annavad lootust ja inspiratsiooni noortele spordisõpradele kogu riigis. Eesti võib olla uhke oma kiiruisutaja üle, kes on tõestanud, et jõud ja visadus viivad alati medalivõiduni.

Eesti kiiruisutaja Marten Liiv teenis reedel Saksamaal Inzellis toimunud sprindi mitmevõistluse maailmameistrivõistlustel kokkuvõttes kaheksanda koha.

Avapäeva kaheksandal kohal lõpetanud Liiv lõpetas teise 500 meetri distantsi ajaga 34,87 ning teenis sellega 15. koha. Üldarvestuses langes eestlane enne otsustavat sõitu ühe koha võrra üheksandaks.

Seejärel tegi eestlane teisel 1000 meetri läbimisel tugeva tulemuse, kui lõpetas ajaga 1.07,80, mis andis talle distantsil viienda koha. Kokku kogus ta kahepäevaselt võistluselt 138,050 punkti, millest piisas üldarvestuses kaheksandaks kohaks.

Sprindi mitmevõistluse maailmameistriks tuli hiinlane Zhongyan Ning, kes lõpetas viimase distantsi võimsa ajaga 1.07,11. Otsustavale sõidule kolmandalt kohalt vastu läinud Ning kerkis sellega maailmameistriks, kogudes kokku 136,680 punkti. Hõbeda pälvis hollandlane Jenning De Boo (+0,74), kolmandaks jäi kanadalane Laurent Dubreuil (+1,67).

Liiv kaotas võitjale kokkuvõttes 2,74 punktiga ning teenis MM-il oma põhidistantsil viienda ja seitsmenda koha. 500 meetri distantsil teenis ta esimeses sõidus 12. ning teises sõidus 15. koha.

Kokkuvõttes võib öelda, et Saskia Liiv osutus väga edukaks kiiruisutajaks, saavutades soliidselt põhidistantsil kaheksanda koha maailmameistrivõistlustel. Tema tugev etteasted näitavad tema pühendumust ja treeningute kõvasti tööd ning aitavad kahtlemata tõsta Eesti kiiruisutamise mainet maailmas. Liiv on näidanud, et ta on tõeline talent ja võimeline saavutama suuri asju oma ala tipptasemel. Oleme uhked Saskia Liivi saavutuste üle ning loodame tema edasistele edu- ja saavutustele tulevikus.

Loe rohkem:  Marten Liiv siirdus EM-ilt alpimajja | Kiiruisutamine