Leedu võimud tegid Stepukonise vahistamise järel läbiotsimisi | Välismaa

1707825969 2257677h921et24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on Leedu võimud teinud suurt kära, vahistades Stepukonise ja läbiotsides tema vara. See sündmus on tekitanud suurt elevust ja segadust mitte ainult Leedus, vaid ka üle kogu maailma. Läbiotsimised on toonud välja kriitilise olukorra ning poliitilise segaduse, mis mõjutab suuresti Leedu ja ümbritsevate riikide suhteid. See samm on tekitanud palju küsimusi ja spekulatsioone ning meie eesmärk on tuua lugejateni kõige värskemad uudised ja analüüsid selle sündmuse kohta.

Pärast investeerimisettevõtte BaltCap Infrastructure Fundi endise partneri Šarunas Stepukonise vahistamist korraldasid Leedu korrakaitseorganid teisipäeval rahakuritegude uurimise raames läbiotsimisi, kinnitas BNS-ile rahakuritegude uurimisteenistus.

“On normaalne, et tehakse mitmesuguseid menetlustoiminguid, sealhulgas läbiotsimisi,” ütles teenistuse esindaja Modesta Zdanauskaitė BNS-ile.

Ta ei täpsustanud, kus täpselt läbiotsimised toimusid.

BaltCapi advokaat Darius Raulušaitis ütles teisipäeval ringhäälingule, et ei tea läbiotsimistest midagi.

Vilniuse linna ringkonnakohus lubas esmaspäeval Stepukonise kaheks nädalaks vahi alla võtta. Tema vahi all olemise aega arvestatakse 10. veebruarist, mil ta peeti kinni rahakuritegude uurimisteenistuse ruumides Vilniuses.

Stepukonise suhtes käib Euroopa Prokuratuuri järelevalve all kaks uurimist. Ühes neist kahtlustatakse teda rohkem kui 27 miljoni euro omastamises.

Eelmisel nädalal jätkati veel üht kohtueelset uurimist, mis käsitles 3,9 miljoni euro ülekandmist Stepukonisele Poola ettevõttelt väidetava aktsiate müügi eest. See uurimine peatati 2022. aastal.

Praegu arutatakse nende uurimiste ühendamist. Mõlemat viib läbi rahakuritegude uurimisteenistus.

Vähemalt osa varastatud rahast võis Stepukonis mängida maha kasiinos. Korrakaitsjad ei ole avaldanud Stepukonise kaotatud summat ega seda, kas tal on osa varastatud rahast veel alles.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Leedu võimud tegid Stepukonise vahistamise järel läbiotsimisi, mis näitab nende pühendumust võitluses kuritegevuse vastu. See samm näitab ka Leedu valitsuse soovi tagada õiglus ja seaduslikkus riigis. Samuti võib see aidata kaasa võitluses rahvusvahelise kuritegevuse vastu. Läbiotsimiste tulemusi ja edasisi arenguid oodatakse huviga nii Leedus kui ka Eestis, kuna need võivad mõjutada kahe riigi koostööd ja julgeolekut.

Loe rohkem:  ISW: Vene okupatsiooniväed liikusid edasi Donetski ja Verbove lähedal | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga