Leedu sai tulumaksudirektiivi ülevõtmata jätmise kohta Euroopa Komisjonilt hoiatuse | Välismaa

2246967hcffat24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel päevadel on palju räägitud Euroopa Komisjoni hoiatusest seoses Leedu otsusega mitte üle võtta uut tulumaksudirektiivi. See otsus on tekitanud palju pingeid Euroopa Liidus ning pannud kahtluse alla Leedu soovi järgida ELi reegleid. See teema on ka Eesti jaoks oluline, kuna see mõjutab meie naaberriiki ja ühtlasi kogu Euroopa Liitu. Seetõttu on see hoiatus ka meie jaoks äärmiselt oluline ning väärib lähemat uurimist.

Euroopa Komisjon saatis Leedule nn teise samba direktiivi siseriiklikku õigusesse ülevõtmisega viivitamise pärast ametliku hoiatuse, edastas teisipäeval äriuudiste portaal Verslo zinios.

Direktiiv näeb ette, et Euroopa Liidus tegutseva rahvusvahelise kontserni ettevõtted, mille aastakäive on üle 750 miljoni euro, peavad tasuma efektiivset tulumaksu vähemalt 15 protsenti.

Rahandusministeeriumist öeldi portaalile, et eelnõu on kavas arutada seimi kevadistungjärgul.

Teise samba direktiiv tuli EL-i liikmesmaade siseriiklikesse seadustesse üle võtta tänavu 1. jaanuariks. Lisaks Leedule ei teinud seda õigel ajal veel kaheksa EL-i riiki.

Direktiivi meetme eesmärk on vähendada ettevõtete stiimuleid suunata kasum väiksemate maksudega jurisdiktsioonidesse.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Leedu otsus mitte üle võtta ELi tulumaksudirektiivi on toonud kaasa hoiatuse Euroopa Komisjonilt. See näitab, kui oluline on liikmesriikidele järgida ELi direktiive ja reegleid. Eesti peaks tagama, et kõik ELi poolt kehtestatud direktiivid ja reeglid oleksid õigeaegselt ja õigesti üle võetud, et vältida võimalikke negatiivseid tagajärgi. Samuti on oluline jätkuvalt järgida Euroopa Komisjoni soovitusi ja teha koostööd teiste liikmesriikidega, et tagada Euroopa Liidu õigusaktide nõuetekohane rakendamine kõigis liikmesriikides.

Loe rohkem:  Biden: USA üritab vahendada Gazas vähemalt kuuenädalast vaherahu | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga