Lavastuste sari “Läbi Linna” kogub inimeste lugusid Annelinnast | Teater

2116928h5dfet24

Tere tulemast Annelinna, kus teater ja kogukond ühinevad lavastustesarjas “Läbi Linna”. See ainulaadne projekt kogub inimeste lugusid ja kogemusi ning toob need lavale läbi emotsionaalsete etenduste. Annelinn on linnaosa, millel on rikkalik ajalugu ja mitmekülgne kogukond ning see lavastustesari on võimalus avastada selle piirkonna sügavamaid lugusid. Olge valmis kogema tõelist emotsionaalset teatrielamust, mis paneb teid naerma, nutma ja mõtlema Annelinna elanike elude peale.

Veel viimaseid nädalaid kogub lavastaja Jaanika Tammaru inimeste lugusid Annelinna avava lavastuse “Läbi Linna: Annelinn” jaoks, mis saab ainest nii lugudest kui linnaruumist.

Linnaruumiprojekt “Läbi Linna” on väldanud enam kui neli aastat ning on jõudnud viimasesse sihtkohta Tartu linnas. Eelnevalt on omanimelise lavastuse saanud Karlova, Supilinna ja Ülejõe linnaosad. 

“Annelinna jätsime meelega viimaseks lavastatavaks linnaosaks. See on kõige suurem Tartu linnaosa. See on korraga õdus ja avar, kitsas ja kihiline. Siin elab üksteise kõrval – ja üksteise kohal – palju rahvuseid ning kultuure. See vajab kogemustepagasit, mis eelneva kolme linnaosa lavastustega on tekkinud,” selgitas lavastaja ja ideeline eestvedaja Jaanika Tammaru.

Tammaru sõnul on Annelinnast lavastuse tegemisel oluline osa kohalike suulise pärimuse kogumisel, et see kajastaks päris inimeste päris lugusid. Mõtteid oma Annelinnast saab tänulikule tiimile edastada kodulehe kaudu või kogumiskastidesse Annelinnas. Lugusid oodatakse 14. aprillini.

“Minu soov on tekitada vaatajas tunne, et iga Annelinna anonüümse akna taga on peidus kireva hingeeluga päris inimene,” toonitas Tammaru.

Tartu kaardistamise neljaosalises tsüklis etenduv rännaklavastus Annelinnast ei jää “Läbi Linna” jaoks viimaseks. Lavastaja Jaanika Tammaru väljaarendatud rakendusteatri metoodika põhjal valmib ka õppematerjal ning lavastused Lätis ja Saksamaal. Juunikuise Annelinna rännaklavastuse järel tuleb oktoobris etendamisele rännaklavastus “Läbi Linna: Valga+Valka”, Eesti ja Läti piiril. Seejärel jõuab Tartus 2021. aastal piloteeritud formaat aga Darmstadti linna, Saksamaale.

Loe rohkem:  Pildid: Vanemuise teatris algas lavastuse "Antigone" prooviperiood | Teater

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva “Läbi Linna: Annelinna” etendused jõuavad Annelinna tänavatele 1.–15. juunil.

Kokkuvõttes võib öelda, et lavastuste sari “Läbi Linna” on olnud suurepärane võimalus koguda Annelinna elanike lugusid ning tuua need teatri lavalaudadele. See projekt on aidanud avada uusi perspektiive linnaosale ja selle elanikele ning on loonud võimaluse ühendada kogukonda kunsti kaudu. Annelinna lugude jagamine läbi teatri on tõestanud, et igaühel on oma lugu ja see väärib jagamist ning kuulamist. Jätkugem seda imelist traditsiooni ja toetagem kohalikku kultuurielu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga