Laura Põldvere astub üles kaasaegses balletis | Kultuur

2304756h56dbt24

Laura Põldvere, üks Eesti silmapaistvamaid artiste, teeb julge hüppe kaasaegse balleti maailma. Tema elegants, graatsiline liikumine ja võrratu lavakohalolek toovad kaasaegsele balletile uut värskust ja elavust. Põldvere on näidanud end mitmekülgsena muusikažanrite vahel liikumises ning tema astumine kaasaegse balleti lavale lubab oodata midagi enneolematut ja kaasahaaravat. Olles kombineerinud oma tugevad lauljaoskused kunstilise tantsuoskusega, võib Laura Põldvere kindlasti inspireerida ja lummatada publikut üle kogu maailma.

13. märtsil esietendub Viimsi Artiumis Teet Kase kaasaegne balletilavastus “Kurat ja Jumal”, kus lisaks balleti- ja tantsuartistidele Kyoshiro Oshimale, Maria Solei Järvetile ning Jevgeni Gribile teevad kaasa ka laulja Laura Põldvere ja Cätlin Mägi torupilliansambel. Põldvere sõnul tunneb ta end Gribig koos balletilaval loomulikult.

“Jevgeni tegelt liigutab mind laval nagu malenuppu ühest kohast teise,” naeris Põldvere. Grib vaidles vastu. “Ta on tegelt väga andekas tantsija. Me tegime selle väikse dueti kohe esimese prooviga, meil oli väga hea klapp. Ta oskab ennast hoida, on pehme plastikaga, ja mis on peamine – ta usaldab partnerit. Kui usaldust ei ole, siis pole ka balletti,” kiitis Grib.

Põldvere tunnistas, et ta on kunagi seoses näosaatega paaris balletitunnis siiski käinud. “Ma tegin Geri Halliwelli lugu “It’s Raining Men” järgi ja see algab sellise mini baleriinisoologa. Et ma olen seda vaadelnud, aga see kindlasti ei anna mulle alust, et nii liikuda,” rääkis ta.

“Mis on andnud mulle julguse on see, et kui Teet Kask seda lavastas, siis ta vaatles minu liikumist, mis oleks mulle loomuomane, et ma tunneks end hästi vabalt. Sealt juba arenes see duo või see tants välja,” rääkis Põldvere. Näiteks oma karjääri jooksul talle väga omaseks saanud käte liikumist kasutab Põldvere Gribi sõnul väga hästi lavastuses ära.

Loe rohkem:  Jaanus Samma: kunst innustab vaatama ajalugu uue nurga alt | Kultuur

Lisaks tantsimisele Põldvere ka muidugi laulab lavastuses. “See on alati mu unistus olnud neid maailmasid omavahel kokku mässida. Panna kokku improvisatsiooni, poppi, riietust, liikumist,” ütles laulja.

Loos on Kurat ja Jumal väikesed poisikesed, kes omavahel kaklevad. Grib on lavastuses Jumala rollis ning Põldvere on tema pruut. “See on üks väga sügav ja filosoofiline lugu. Ma arvan, et igaüks saab sellest aru omamoodi,” sõnas Grib.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Laura Põldvere on tõeline multi-talent, kes suudab üllatada iga kord uute ja huvitavate etteastetega. Tema astumine üles kaasaegses balletis on kindlasti põnev uudis kultuurimaastikul ning näitab tema mitmekülgsust ja pühendumist kunstile. Oleme kindlad, et tema panus balletimaailma toob kaasa uusi ja inspireerivaid ideid ning pakub publikule unustamatuid elamusi. Jääme huviga ootama, mida tulevik toob ja milliseid piire Laura järgmisena enda jaoks ületab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga