Kanter ja Ceh lõpetasid koostöö | Kergejõustik

2289840ha007t24

Kanter ja Ceh, kaks võimsat kergejõustiklast, on otsustanud lõpetada oma koostöö ning astuda uutele radadele. Nende ühised saavutused on olnud muljetavaldavad ning nende lahutamatu side on publikut alati vaimustanud. Nüüd aga seisavad nad silmitsi uute väljakutsetega ja ootavad põnevusega tulevikku. Nende lahkumine paneb alati kaasneda etteküsimusi ning spekulatsioone, kuid üks on kindel – nende jälje jätmine Eesti kergejõustikumaastikul on märkimisväärne ning nende saavutused jäävad alatiseks ajalukku.

Gerd Kanter andis teada, et tema ja Sloveenia kettaheitja Kristjan Cehi 2021. aasta sügisel alguse saanud treeneri ja sportlase suhe lõppes.

“Tahan teile teada anda, et Kristjan Ceh ja mina langetasime otsuse oma professionaalse koostöö lõpetada. See otsus tuleneb erimeelsustest lähenemises treeningmetoodikale,” lausus Pekingi olümpiavõitja ühismeedias.

“Kuigi lahku minna pole kunagi lihtne, siis näeme, et hetkel on see edasi liikumiseks ainus võimalus. Oleme jätkuvalt tänulikud koos töötatud aja eest ja soovime üksteisele edasistes ettevõtmistes vaid parimat.”

Kanteri ja Cehi koostöö algas 2021. aasta sügisel. Kui eelnevalt sloveenil täiskasvanute suurte tiitlivõistluste medaleid veel polnud, siis juba 2022. aastal krooniti ta maailmameistriks ja EM-ilt tuli hõbemedal. 2023. aastal lisandus MM-hõbe.

2022. aastal valiti Ceh ka Sloveenia aasta meessportlaseks ja Kanter Eesti aasta treeneriks.

Kanter ja Ceh on olnud kergejõustiku maailmas tunnustatud ja edukad sportlased ning nende koostöö lõpetamine jättis kindlasti jälje Eesti spordimaastikule. Nende ühise treeneri lahkumine oli ootamatu ja kurb uudis nii nende endi kui ka nende fännide jaoks. Siiski on oluline meeles pidada nende seniseid saavutusi ning tulevikus võidakse näha nende mõlema individuaalseid edusamme. Kanter ja Ceh on jätnud jälje Eesti kergejõustikule ning nende panust hinnatakse kindlasti ka tulevikus.

Loe rohkem:  Pihela ületas Brüsselis lati kahel hüppel, võit maailmameistrile | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga