Läti riikliku raudteefirma nõukogu astus täies koosseisus tagasi | Välismaa

2228709hac65t24

Tervitused Eestile! Viimasele uudisele järgi andes on Läti riikliku raudteefirma nõukogu otsustanud ühiselt tagasi astuda. See sündmus on tekitanud suurt segadust ja spekulatsioone nii Läti kui ka rahvusvahelisel tasandil. See ootamatu samm on tekitanud palju küsimusi tuleviku suhtes raudteefirmas ning mõjutanud ka naaberriike, sealhulgas Eestit. Sellest tulenevalt on oluline jälgida, kuidas antud olukord edasi areneb ning millised võivad olla selle mõjud meie regioonile.

Läti ainsa reisijaveoga tegeleva raudtee-ettevõtte Vivi nõukogu astus täies koosseisus tagasi. Põhjuseks on uute Škoda Vagonka elektrirongidega seotud ulatuslikud rikked.

Nõukogu liikmed Sandis Šteins, Inta Liepa ja Imants Paeglitis teatasid neljapäeva hommikul oma tagasiastumisest pressiteate vahendusel. Šteinsi sõnul ei ole transpordikriisi lahendamine nõukogu pädevuses, kirjutab Läti rahvusringhääling LSM:

Šteins seletas, et probleemid on seotud tema sõnul kaua aega hüljatud olnud raudteetaristuga. Konkreetsete probleemide seas loetles ta elektrivõrkude, rööbaste ja platvormide sobimatust uutele elektrirongidele. Šteinsi sõnul avastati jaanuari esimese kolme nädalaga 26 kõrgeima taseme riket uutel elektrirongidel, mis takistasid edasist rongide kasutamist.

Samas kinnitas rongide vastavuse tehnilistele nõuetele selle eest vastutav Läti amet enne rongide liinidele lubamist.

“Isegi pärast korduvate palvete esitamist ei eraldatud vahendeid veeremite uuendamiseks, mis teeb võimatuks kriisi ajal rikkega rongide väljavahetamiseks, mis on vajalik reisijaveo toimimiseks nõutud mahus. Peaaegu pool veeremeid on siiamaale pea 50 aastat vanad,” märkis Šteins.

Vivi (varasema nimetusega Pasazieru Vilciens) nüüdseks endised nõukogu liikmed usuvad, et Škoda Vagonka riketest tingitud transpordikriisi lahendamisse peavad panustama ühiselt nii transpordiministeerium, Läti raudteede eest vastutav riigi omandis ettevõte Läti Raudteed (Latvijas Dzelzcelš), Läti transpordiamet ning riiklik raudteede tehnilise järelevalve amet.

“Sellise koostöö juhtimine kriisi tagajärgede leevendamiseks ja ennetamiseks pole nõukogu pädevuses ning nõukogu volitused ei võimalda kriisi tagajärgi leevendada ja ennetada, seega astume nõukogust tagasi,” seisis pressiteates.

Loe rohkem:  ERR Lätis: muusikaakadeemia ahistamisjuhtumis tuleb kaebusi juurde | Välismaa

Läti transpordiminister Kaspars Briškens lubas läbi viia täielikku sõltumatut auditi uute rongide soetamise protsessi hindamiseks. Audit peaks vastama sealhulgas tehniliste nõuete ettevalmistamise, rongide vastuvõtmise ning protsessis osalenud isikute vastutuse küsimustele.

Neljapäeval nimetatakse ametisse ajutised nõukogu liikmed ning lähiajal peaks algama konkurss nendele ametikohtadele uute isikute leidmiseks.

In conclusion, the resignation of the entire board of the Latvian national railway company is a significant development that will likely have far-reaching implications in the country’s transportation sector. This move reflects the deep-seated issues and challenges facing the railway company, and it will be crucial for the Latvian government to swiftly address these issues to ensure the continued functionality and efficiency of the national railway system. The impact of this decision will be closely monitored by both domestic and international stakeholders, and it could potentially pave the way for much-needed reforms and improvements in the Latvian rail industry.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga