Läti politsei kontrollib Vene saatkonda presidenti valima minejaid | Välismaa

1382186hf3e0t24

Tensions are running high in Estonia as Latvian police have begun monitoring the Russian embassy to ensure the fairness of the upcoming presidential election. The presence of foreign observers at the embassy has sparked concerns about potential interference in the election process. As Estonians prepare to vote for their next leader, the scrutiny of the Russian embassy’s activities has added a new layer of complexity to an already contentious election season. The eyes of the nation are on the embassy as the world watches to see how this unique situation will unfold.

Läti politsei ja piirivalve töötajad kontrollivad selle nädala lõpus toimuvate Venemaa presidendivalimiste ajal võimalust mööda inimesi, kes tulevad Venemaa saatkonna valimisjaoskonda, et tuvastada nende õigus Lätis viibida, ütles politseiülem Armands Ruks esmaspäeval teleusutluses.

Ta kutsus Lätis elavaid Venemaa kodanikke, kes kavatsevad osaleda Venemaa presidendi valimistel, arvestama võimaliku kontrolliga tänaval. “Pääsu saatkonda kontrollitakse – koos piirivalvega luuakse elamislubade ja viisade kontrollpunktid,” ütles Ruks.

Riigipolitsei juht märkis, et samasuguseid kontrolle viivad läbi ka Venemaa talitused, kui Läti kodanikud käivad Venemaa valimisjaoskondades valimas.

Peetakse võimalikuks, et Venemaa kodanike kontrollimisel võidakse tuvastada riigis viibimise reeglite tõsiseid rikkumisi, mis võivad kaasa tuua väljasaatmismenetluse algatamise. Õigusnormidega kehtestatud korra järgimiseks osalevad kontrollides ka rändeameti esindajad.

Ruks rõhutas, et Venemaa presidendi valimiste ajal töötab politsei tõhustatud režiimis, surudes rangelt maha igasugused katsed ülistada Venemaa kallaletungi.

Venemaal toimuvad sel nädalal presidendivalimised, sest režiimi liider Vladimir Putin tahab jätta muljet, et inimesed saavad riigi juhtimisel sõna sekka öelda.

Läti politsei kontrollib Vene saatkonda presidenti valima minevaid inimesi, et tagada valimisprotsessi ausus ja turvalisus. See samm näitab Läti pühendumust demokraatiale ja õigusriigile ning võitluses välisriikide sekkumise vastu. Vene saatkonna juures tehtav kontroll on oluline samm, et tagada Läti presidendivalimiste läbipaistvus ja usaldusväärsus. See näitab, et Läti valitsus võtab valimisprotsessi tõsiselt ja soovib kaitsta oma demokraatlikke väärtusi.

Loe rohkem:  Iraan kruvib pingeid ja korraldas Iraagis raketirünnaku | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga