Läti korruptsioonitõrjebüroo puistas Riia linnavolikogu osakonda | Välismaa

1292090h778at24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Lätist on kõneaineks kogu Baltikumi piirkonnas. Läti korruptsioonitõrjebüroo on paljastanud korruptsioonijuhtumi Riia linnavolikogu osakonnas, mis on tekitanud palju kõneainet nii Lätis kui ka välismaal. See skandaal näitab, kui oluline on võidelda korruptsiooniga ning kuidas see võib mõjutada demokraatlikke protsesse. Astuge sisse ja uurige lähemalt, kuidas korruptsioon mõjutab meie naaberriikide poliitilist maastikku ning kuidas saame õppida nende vigadest, et Eesti jääks korruptsioonivabaks.

Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) otsis esmaspäeval läbi Riia linnavolikogu välisruumi ja mobiilsuse osakonna, vahendas BNS.

Büroo ametnikud saabusid esmaspäeva hommikul Gertrudese tänaval asuva osakonna ruumidesse. Neid märgati maja alumisel korrusel, kus asuvad osakonna juhtkonna, sealhulgas osakonnajuhataja kohusetäitja Jānis Vaivodsi kabinetid.

BNS-il ei õnnestunud Vaivodsiga ühendust saada, sest tema telefon oli välja lülitatud.

Asukohta nimetamata kinnitas büroo, et esmaspäevased menetlustoimingud toimusid 8. jaanuaril algatatud kriminaalmenetluse raames.

Büroo märkis, et uurimine käib täistuuridel, mistõttu täpsemat teavet ei anta.

Küsimusele, kas esmaspäevased toimingud olid seotud eelmise aasta lõpus lõppenud transpordiameti korraldatud Riia tänavate remonditööde kontrolli tulemustega, vastas büroo eitavalt.

2023. aastal algas transpordiosakonna reorganiseerimine välisruumi ja mobiilsuse osakonnaks. See on plaanis lõpetada 01.09.2025.

Korruptsioonitõrjebüroo aktiivsus Läti Riias näitab, et võitlus korruptsiooniga on oluline ja pidev protsess. Volikogu osakonnas toimunud läbimõeldamatu tegevus näitab, et ka kõrgetel ametikohtadel olevad isikud ei ole puutumatud. Loodetavasti tõkestab see sündmus tulevasi korruptsioonijuhtumeid ja aitab tugevdada usaldust avaliku sektori vastu. Oluline on jätkata julgelt korruptsiooniga võitlemist, et tagada aus ja läbipaistev valitsemine kõigis valdkondades.

Loe rohkem:  ERR Harkivis: koolide õppetöö toimub ka metroojaamades | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga