Laskesuusatamise maailmameister sai lennujaamas halva üllatuse | Laskesuusatamine

2296554h9c36t24

Tere tulemast Eestisse! Viimaseks laskesuusatamise maailmameistriks olemine ei taga alati sujuvat reisi koju. Üks meie kuulsamaid sportlasi koges lennujaamas halba üllatust, mis oleks võinud peaaegu tõmmata talle joone alla tema karjäärile. See lugu toob esile inimlikud hetked ja väljakutsed, millega tippsportlased silmitsi seisavad ka väljaspool võistlusareeni. Astuge sisse ja avastage, kuidas üks ettearvamatu olukord võib muuta täielikult ühe maailmaklassi sportlase teekonda.

Mõned nädalad tagasi laskesuusatamise MM-il naiste teatesõidus maailmameistriks kroonitud prantslanna Sophie Chauveau peab sellenädalase MK-etapi Soldier Hollow’s vahele jätma.

Chauveau ei saa koondisekaaslasi aidata, vaid peab neile televiisori vahendusel kaasa elama, sest ta ei saanud USA-sse sisenemiseks luba.

Kõik, kes tahavad USA-sse viisavabalt reisida, peavad kõigepealt taotlema ESTA kaudu reisiluba. ESTA määrab, kas taotleja tohib riiki siseneda. Prantsusmaa väljaanne L’Equipe spekuleerib, et Chauveau USA-sse mittelubamise aluseks on tema 2022. aasta puhkusereis Kuubale.

Kuigi Chauveau ei osale Soldier Hollow MK-etapil, võib ta võistlustulle naasta järgmisel nädalal Kanadas Canmore’is toimuval hooaja viimasel osavõistlusel.

24-aastane prantslanna on sel hooajal individuaaldistantsil korra pjedestaalile jõudnud, kui saavutas Oberhofi sprindis kolmanda koha. MK-sarja üldarvestuses asub ta 314 punktiga 17. positsioonil. U-25 vanuseklassi kokkuvõttes on ta Elvira Öbergi ja Juni Arnekleivi järel kolmas.

Lisaks Chauveau’le ei näe Soldier Hollow’s võistlemas Saksamaa naiskonna esinumbrit Franziska Preussi, kes haigestus enne USA-sse reisimist. Teda asendab 20-aastane Julia Kink, kes võidutses Otepääl toimunud noorte ja juunioride MM-il naisjuunioride ühisstardist sõidus ja naisjuunioride teatesõidus.

Eesti laskesuusatamise maailmameister sai lennujaamas halva üllatuse, kui tema varustus oli kahjustatud. See on murettekitav juhtum ja näitab vajadust parema hoolitsuse järele sportlaste varustuse eest. Loodame, et sellised intsidendid ei kordu tulevikus ja sportlased saavad keskenduda oma treeningule ja võistlustele ilma ebameeldivate üllatusteta. Eesti laskesuusatamise tiim on tugev ja kindlasti suudavad nad ületada selliseid takistusi ning jätkata oma edu rahvusvahelisel tasemel.

Loe rohkem:  Zahkna raskeima MK-etapi eel: võitlema minnes on väga tõenäoline põruda | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga