Landsbergis: Leedu võib kehtestada riigikaitsemaksu | Välismaa

2308566h3eb8t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime Leedu endisest presidentist Vytautas Landsbergisist, kes on tekitanud elevust oma ettepanekuga kehtestada riigikaitsemaks. See pole mitte ainult oluline samm Leedu riigikaitse tugevdamiseks, vaid ka ajendab teisi Balti riike kaaluma samme oma kaitsevõimekuse parandamiseks. Sellised algatused on tähtsad meie piirkonna julgeoleku tagamiseks ning näitavad, et Balti riigid seisavad koos oma riikide kaitse eest. Jälgige meie uudiseid, sest Landsbergis võib tuua olulisi muutusi meie piirkonna julgeolekusse.

Leedu võib kehtestada ajutise riigikaitsemaksu, mis laekuks mitmest allikast, ütles neljapäeval Leedu välisminister ja riigi peaministripartei Isamaaliidu juht Gabrielius Landsbergis.

“Olen veendunud, et võime kaaluda ajutist üldist riigikaitsemaksu. Sel oleks lõppkuupäev, sest suur osa vajaminevast maksutulust on mõeldud investeeringuteks, millel on selge kalender ning mille järel naaseme mingi teise tegelikkuse juurde,” ütles Landsbergis ajakirjanikele Leedu parlamendis seimis neljapäeval.

Landsbergise sõnul tuleks riigikaitsemaks mitmest allikast, mille hulgas oleks laenatud vahendid, käibemaksu tõus ning ettevõtete tulumaksu tõus, vahendab Leedu rahvusringhääling LRT.

Leedu poliitikud arutavad viise riigikaitse rahastuse suurendamiseks, et leida katteallikad üldise ajateenistuse kehtestamisele, Leetu paigutatud Saksa brigaadi võõrustamiskuludele ning plaanile luua õhuväes uus divisjon.

Leedu riigikaitsekulud ulatuvad käesoleval aastal 2,75 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP), kuid eelmisel aastal kehtestatud ajutine pangamaks lõpeb 2025. aastal. Kui uusi vahendeid ei leita, langevad Leedu riigikaitsekulud 2,52 protsendile SKP-st.

Leedu peaminister Ingrida Šimonyte ütles varem, et riigikaitsekulutusi tuleb suurendada 2030. aastaks 0,7 protsendi võrra SKP-st ülalmainitud projektide elluviimiseks. Hiljem väheneb vajadus lisarahatuse järele.

Riigikaitsemaksu kehtestamisel kaalutakse käibemaksu, füüsiliste isikute tulumaksu ja ettevõtete tulumaksu tõstmist.

Kokkuvõttes, Leedu endine president Vytautas Landsbergis on välja pakkunud idee riigikaitsemaksu kehtestamisest, et toetada riigi kaitsevalmidust ja suurendada kaitsekulutusi. See ettepanek on saanud erinevaid reaktsioone nii toetuse kui ka kriitika osas. Leedu võimud peaksid kaaluma põhjalikult, kuidas selline maksustamine mõjutaks nende kodanikke ja majandust ning kas see on parim viis kaitsevalmiduse tugevdamiseks. Tähtis on leida tasakaal riigikaitse ja kodanike heaolu vahel ning tagada, et otsused oleksid läbimõeldud ja jätkusuutlikud.

Loe rohkem:  Venemaa teatas kuue sissi tapmisest Inguššias puhkenud tulevahetuses | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga