Lakers avalikustas esimese Kobe Bryanti auks püstitatud pronkskuju | Korvpall

2250720h2a9bt24

Tere tulemast, korvpallisõbrad! Lakersi fännid üle maailma on elevil, sest Los Angeles Lakers on avalikustanud esimese Kobe Bryanti auks püstitatud pronkskuju. See ainulaadne monument on pühendatud legendaarsele korvpallurile, kes inspireeris miljoneid inimesi üle maailma oma kirgliku mängustiili ja pühendumusega spordile. Kobe Bryanti mälestamine on toonud rõõmu kõikidele tema fännidele ning annab võimaluse austada üht kõigi aegade suurimat korvpallurit. Lähme avastame selle imelise auavalduse ja jätkame Bryanti pärandi austamist!

Ööl vastu reedet peeti Los Angeles Lakersi koduareeni kõrval tseremoonia, mille käigus tõmmati loor Kobe Bryanti auks püstitatud pronkskuju. Kokku tunnustatakse varalahkunud korvpallurit kolme kujuga.

Pea kuue meetri kõrgusel pronkskujul on kujutatud number kaheksat kandev Bryant, kes kõnnib ja näitab parema käe nimetisõrmega taeva poole. Asend pärineb 2006. aasta 22. jaanuarist, mil Bryant koduplatsil Toronto Raptorsit 81 punktiga kostitas.

“Lihtsalt teadmiseks, Kobe valis selle poosi. Kui kellelgi on sellega mingeid probleeme, siis kehv lugu!” teatas Bryanti abikaasa Vanessa. Tseremoonial rääkisid veel Lakersi omanik Jeanie Buss, Bryanti pikaaegne tiimikaaslane Derek Fisher, legendaarne Kareem Abdul-Jabbar ning peatreener Phil Jackson.

Bryanti auks püstitatakse veel kaks kuju, ühel neist on mängijal seljas mänguvorm numbriga 24 ning teisel on ta koos oma tütre Giannaga. Lakers teatas, et nende kujude avalikustamise aeg on veel otsustamata.

Kuju ümbritsevad viis NBA võidukarikat, mis seisavad koos Bryantiga kolmnurgakujulisel põhjal, mis on omakorda inspireeritud legendaarse peatreener Jacksoni kolmnurk-rünnakust.

Küljel on Bryanti tsitaat: “Jäta mäng paremasse seisu, kui sa selle said. Ja kui tuleb sinu aeg lahkuda, lahku legendina.”

8. veebruar valiti legendaarse korvpalluri kuju avalikustamiseks, sest Bryant mängis esimese poole enda karjäärist numbriga kaheksa, kuid vahetas selle 2006. aastal numbri 24 vastu. Nii kaheksa kui 24 on Lakersi poolt igaveseks külmutatud. Aasta teine kuu tähistab Bryanti talendikat tütart Giannat, kes kandis enda mängijakarjääri jooksul särginumbrit kaks.

Loe rohkem:  Henri Drelli heast partiist jäi väheks | Korvpall

Bryant suri 2020. aasta jaanuaris 41 aasta vanuselt traagilises helikopteriõnnetuses, milles hukkus kokku üheksa inimest. Üheks neist oli ka Bryanti 13-aastane tütar Gianna.

Kobe Bryant was a beloved and respected figure in the world of basketball, and the unveiling of the bronze statue in his honor by the Lakers is a fitting tribute to his legacy. The statue not only symbolizes his tremendous contributions to the sport, but also serves as a reminder of his unyielding determination, passion, and leadership. It is a poignant and powerful gesture that will continue to inspire athletes and fans for generations to come. Bryant’s impact on the game and the broader community is immeasurable, and this statue will stand as a permanent symbol of his enduring spirit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga