Lägreidi ohutusviga tõi kogu Norra koondisele kaasa relvakoolituse | Laskesuusatamine

2241036h7652t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aja suurim spordiskandaal on raputanud Norra laskesuusatamise koondist. Lägreidi ohutusviga tõi kaasa kogu Norra koondisele relvakoolituse, mis on saanud palju kõneainet nii spordimaailmas kui ka väljaspool seda. See on tekitanud palju segadust ja pahameelt spordisõprade seas üle maailma. Selle skandaali taga on palju intriige, mis on toonud kaasa palju küsimusi ja poleemikat. Kuidas see mõjutab Norra laskesuusatamise tulevikku? See on teema, mida kõik spordihuvilised jälgivad huviga.

Nädal enne jõule Lenzerheide MK-etapil kuivtrenni ajal hotelli seina tulistanud Sturla Holm Lägreidi tähelepanematus saatis kogu Norra laskesuusakoondise kohustuslikule relvakoolitusele.

Lenzerheide MK-etapi sprindiks valmistudes jagati norralastele padruneid juba hotellis, mitte staadionile minnes, nagu tavaliselt. Hooletusvea tõttu tulistas Lägreid hiljem kuivtrenni ajal ühe lasu Norra koondislasi majutava hotelli seina.

“Tegeleme spordiga, mis võib potentsiaalselt inimelusid ohtu panna, seega peab kõiki ohutusrikkumisi väga karmilt kohtlema. Pean tagajärgedega leppima,” ütles enda sõnul kolm tundi Šveitsi politseinikele kommentaare jaganud norralane intsidendi järel detsembris.

Keegi vigastada ei saanud, aga Norra koondis andis intsidendist teada ka IBU-le ning karistuseks ei saanud Lägreid ühisstardist sõidus kaasa lüüa.

Puhta laskesuusatamise eest tegutsev sõltumatu organisatsioon Biathlon Integrity Unit (BIU) teatas reedel, et on Lägreidile ja kogu Norra koondisele määranud lisakaristuse.

Lägreid peab oma taskust maksma 500-eurose trahvisumma, Norra koondisele määrati 2500 euro suurune trahv. Lisaks peab Lägreid läbima koolituse relvade ohutust käsitlemisest; sama peab tegema kogu Norra laskesuusakoondis.

“See on oodatud tulemus ja olen rahul, et karistus ei ole karmim. Mu arust on hea, et kõik saavad oma teadmisi värskendada. Selline koolitus on kasulik, olenemata sellest, kas sellele eelnes eksimus või mitte,” rääkis Lägreid Norra meediale.

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Kes võidab Otepääl neidude ühisstardist sõidu? | Laskesuusatamine

Kokkuvõttes tuleb öelda, et Lägreidi ohutusviga oli tõsine ja ootamatu juhtum, mis tõi kaasa kogu Norra koondisele relvakoolituse. See tuletab meile meelde, kui oluline on ohutus ja ettevaatus iga spordiala juures, eriti laskesuusatamise puhul, kus relvade kasutamine on osa võistlusest. Samuti on oluline, et sportlased ja nende treenerid saaksid pidevat koolitust ja seltskondlikku toetust, et vältida sarnaseid õnnetusi tulevikus. Ohutus tuleb alati esikohale seada, et tagada sportlaste ja pealtvaatajate turvalisus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga