Kuressaare teatris jõuab publiku ette Üllar Saaremäe uuslavastus | Teater

2295807hdc1ct24

Tere tulemast Kuressaare teatrisse! Publikul avaneb võimalus sukelduda Üllar Saaremäe uue lavastuse maagilisse maailma. See andekas lavastaja on loonud tõelise kunstitöö, mis paneb südamed kiiremini põksuma ja mõtted lendlema. Saaremäe oskus tõsta esile sügavamaid emotsioone ning pakkuda unustamatuid elamusi teeb temast tõelise teatribulvaride meistri. Olge valmis kogema midagi erakordset ja nauditavat, sest see lavastus toob teie ellu uut energiat ja rõõmu!

Kuressaare teatris jõuab peatselt publiku ette selle aasta esimene uuslavastus. Üllar Saaremäe toob välja tuntud iiri näitemängu “Üksildane lääs”.

Kui etendus algab peale kohe puskari võtmisega ja laval ripub ka püss, siis võib järgneva 2 tunni jooksul vist kõike oodata. “Sinna vahele mahuvad kõik teemad, millest inimene mõtleb. Tulles isa matustelt ja arutades Jumala olemasolu üle, armastuse üle, venna armastuse üle, võib olla ka vihkamise üle,” selgitas lavastaja Üllar Saaremäe.

Saaremäel on iiri näitekirjaniku Martin McDonaghi loominguga oma suhe. 25 aastat tagasi mängis ta näiteks ise just selles samas lavastuses kirikuõpetajat. Ja tegelikult on “Üksildane lääs” juba kolmas kord tal Martin McDonaghi loomingut lavastada. Ta tunnistab oma kiindumust Iirimaa vastu ja on ise ka lavastuse n-ö sünnikohas kohapeal käinud.

“Ma olen käinud Connemaras mitmeid kordi ja seal samas külakeses, milles tegevus toimub, ka seal mitmeid kordi. See on olnud üks tundmatu koht, mille McDonagh oma näidenditega kuulsaks on teinud ja seal käib väga palju turiste. Et vaadata, kus kirikuõpetaja ringi siis kõndis ja kuhu ta maetud on. Ja tõesti seal on isa Walshi haud. Näitemängus on tegelase nimi küll Welsch,” selgitas Saaremäe.

Lisaks Kuressaare teatri näitlejatele Markus Habakukele, Jürgen Gansenile ja Tanel Tingile on laval ka Luisa Lõhmus – ja seda juba teise lavastusega järjest Kuressaare teatri laval. “See tähendab, et mul läheb väga hästi. Et saada vabakutselise näitlejana ühelt kutseliselt teatrilt järjest rolle on lihtsalt rõõm,” sõnas Lõhmus, kes tunneb ennast Kuressaare teatri laval enda sõnul juba koduselt.

Loe rohkem:  Galerii ja video: vabariigi aastapäeva kontsert | Teater

“Üksildane lääs” esietendub 7. märtsil.

Kuressaare teatris esietendunud Üllar Saaremäe uuslavastus vallutas publiku südamed ning pakkus elamusterohke kogemuse teatrihuvilistele. Saaremäe oskuslik käekiri ja lavastuslik visioon tõid lavale haarava loo ning uskumatu emotsionaalse sügavuse. Publik oli lummatud nii näitlejate suurepärasest osatäitmisest kui ka lavakujundusest ning muusikavalikust. Saaremäe uuslavastus jääb kindlasti kauaks meelde nii Kuressaare kui ka kogu Eesti teatripublikule ning paneb ootusärevalt ootama tema järgmist suurejoonelist lavatööd.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga